Koniec końca świata - Jonathan Franzen | okładka
Sonia Draga

Koniec końca świata Jonathan Franzen

Zintegrowana
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-811-0731-0
EAN: 9788381107310
Tytuł oryginalny: The End of the End of the Earth
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 143x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Witold Kurylak

36,90 zł 22,38 zł

Oszczędzasz 14,52 zł
-39 %
Zamówienie wyślemy 2020-09-25

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

ZBIÓR CIĘTYCH, PROWOKACYJNYCH ESEJÓW AUTORA „KOREKT” I „WOLNOŚCI”

„Ta książka pozwoli pogłębić naszą wiedzę o świecie”
The New York Times

„Jeśli esej, zgodnie z francuskim źródłosłowem, jest czymś w rodzaju próby – czymś takim, czego się podejmujemy, czymś niekoniecznie ostatecznym, kategorycznym; czymś, na co się poważono na podstawie osobistych doświadczeń i subiektywności autora – możemy chyba powiedzieć, że żyjemy w złotym wieku eseistyki. Na jakiej imprezie byłeś w piątek wieczorem, jak cię potraktowała stewardesa, co myślisz o dzisiejszym skandalu politycznym: media społecznościowe funkcjonują na podstawie założenia, że nawet najdrobniejszy subiektywny mikrokomentarz jest nie tylko wart osobistego odnotowania, jak w pamiętniku, lecz także podzielenia się nim z innymi ludźmi – ironizuje Jonathan Franzen w pierwszych zdaniach swojej, zapowiadanej jako ostatnia książce. Tyle że eseje Franzena to nie mikrokomentarze, a poruszające, pełne ironii i dystansu wobec obiegowych opinii refleksje na temat literatury, niepokojących zmian klimatycznych, relacji międzyludzkich w dobie internetu i przede wszystkim pasji ornitologicznej, która każe autorowi podróżować po różnych zakątach globu. Fascynująca, ale i miejscami gorzka lektura.
Dzieło autora u szczytu formy”
The Guardian

Konferencja z udziałem autora książki

Strona autora w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam

2019-05-24

Rewelacyjny zbior, pełen głębokich i piekncyh pzremyśleń, momentami ubranych w bardzo nietypowy, nieco cyniczny sposób.

Świetnie się to czyta, autor ma wspaniale poczuce humoru, ale również mase neizwykle ujmujących przemyśleń, opinii. Wizjonerska, pełna bardzo akyualnych kwestii, dotyczących nas wszystkich. Polecam!

The end is near!

2019-05-24

Od wieków przewidywany jest koniec, koniec świata, naszej cywilizacji, człowieka, niby nic już w tym dziwnego, na prawo i lewo krzyczą do nas o wszytskich okropnościach tego świata, komunikatów jest wiele, zalewają nas i powoli świat przestaje na nie reagować. I wtedy właśnie, w tak pięnej formie dostajemy zbiór esejów od Jonathana Franzena. Mówi on dokładnie o tym wszytskim o czym możemy uslyszeć nejednokrotnie w ciągu dnia, jeżeli tylko zechcemy posluchać uwaznie, ale pisze również o sprawach najbardziej ludzkich i głębokich, jak relacje międzyludzkie, problemy z życiem w kapitalistycznym świecie, którym rządzą wielkie koncerny, korporacje i Dolina Krzemowa.

Książka piękna, uświadamia, zmusza do pzremyśleń i zatrzymania się na moment w tym świecie, który nieubłagalnie gdzieś biegnie, i ciężko przewidzieć jaki bdzie kolejny krok. Serdecznie polecam, bardzo dobry zbiór!

Świetna

2019-05-24

Nigdy wcześniej nie czytałam żadnej książki tego autora, jednak po tę sięgnęlm zachcona dobrymi opiniami o poprzednich jego pozycjach, a nie chciałam teraz czytać fabuły i zbiór esejów wydawał mi się idealny.

Ten jest wyjątkowy, to cienutka książka jednak pełna nietypowych przemyśleń, momentami dość prowokujących, cynicznych i sakrastycznych, a momentami dotykająca najgłębszych naszych warstw. Idealny mix wszystkeigo co lubię i cenię w dobrej literaturze. 

Było to coś zupełnei nowego dla mnie w kontekście literatury, pierwsze spotkanie z Jonathanem Franzem zaliczam do naprawde odkrywczych i udanych. Z pewnością będę sięgać po inne jego książki. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.