Kolejka - gra planszowa -  | okładka

Kolejka - gra planszowa

Cena katalogowa: 99,99 zł

99,99 zł 70,51 zł

Oszczędzasz 29,48 zł
-29 %
Zamówienie wyślemy 2019-07-18

Opis

Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych?

Kolejka jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego komunizmu w Polsce. Zadanie graczy wydaje się proste - muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. W tej realistycznej grze planszowej trzeba nieźle „kombinować”, żeby zdobyć upragniony towar.

Stań razem z rodziną w ogonku przed sklepem i przeżyj prawdziwe kolejkowe emocje!

Zawartość pudełka:
plansza do gry
plansza z samochodami dostawczymi
30 pionków w 6 kolorach
50 kart kolejki w 5 kolorach (po 10 w każdym kolorze)
5 kart listy zakupów
60 kart towarów
15 kart dostawy towarów w 5 kolorach (po 3 w każdym kolorze)
5 kart pomocy gracza
znacznik gracza rozpoczynającego i pionek przekupki
Instrukcja

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Planszoholicy" polecają

2015-09-18
„Kolejka" to już gra kultowa. Od czasów wydania w 2011 roku przez Instytut Pamięci Narodowej zdobyła taką popularność, że dowiedział się o niej niemal cały świat. O grze donosiły największe zagraniczne media, takie jak: CNN, BBC, Fox News czy „Wall Street Journal". Grę sprzedano do wielu krajów, w tym do Nowej Zelandii! Co sprawiło, że nawet obcokrajowcy zaczęli grać w „Kolejkę"?

Kto pierwszy ten lepszy

2015-11-25

Schyłek PRL-u przeniesiony na planszę do gry? Czemu nie. Właśnie w takich realiach rozgrywa się akcja „Kolejki” – rewelacyjnej gry wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

Autorem koncepcji jest Karol Madaj – pracownik Biura Edukacji Publicznej IPN, a także projektant gier planszowych, który w listopadzie 2013  m.in. właśnie za pomysł na „Kolejkę” został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi „za zasługi w budowaniu świadomości historycznej i patriotycznej”.

I właśnie taka jest jego „Kolejka”. Oprócz tego że stanowi świetną rozrywkę, to niezaprzeczalnie ma także walor edukacyjny. Twórcy przenoszą graczy w lata 80-te ubiegłego wieku, do czasów gospodarki centralnie planowanej, niekończących się kolejek, ciągłych braków i reglamentacji produktów.

Siła tej gry tkwi jednak w prostocie. Gracze (od 2 do 5) muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej przez siebie listy zakupów. I tak dla przykładu wyposażenie kuchni wymagać będzie sporej liczby mebli i sprzętu RTV-AGD, a z kolei spędzanie urlopu na działce – przede wszystkim artykułów spożywczych i towarów z kiosku. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste, a towary trafiają do nich losowo.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.