Królestwo w budowie - gra planszowa -  | okładka

Królestwo w budowie - gra planszowa

EAN: 5901549927382
Cena katalogowa: 149,95 zł

149,95 zł 111,22 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zadbaj o rozwój swego Królestwa!

Sprytne rozbudowanie sieci przez graczy zapewnia Krolestwom dobrobyt. Wyobraź sobie, że jesteś władną jednego z nich. Musisz zadbać o swoje Królestwo tak, by Twoje włości rozciągały się na jak największej przestrzeni.
Skorzystaj z pomocy różnych postaci: honorowych rycerzy, wpływowych odkrywców, zapracowanych górników, postępowych mieszczan i wielu innych, aby gromadzone przez ciebie złoto pomnażało się w jeszcze większym tempie.
Doradcy wskażą ci tereny, które najlepiej nadają się pod zasiedlenie, począwszy od łąk i pól, przez pustynie i kaniony, na rozległych puszczach skończywszy.

Dbaj o rozwój swojego Królestwa i nie daj się wyprzedzić innym władcom!

W grze Królestwo w budowie, gracze tworzą własne królestwa, rozważnie stawiając nowe osady by na końcu rozgrywki posiąść jak najwięcej złota.
Rozgrywka toczy się na modularnej planszy, pokrytej siatką sześciokątnych pól, reprezentujących dziewięć różnych rodzajów terenu.

W swojej turze gracz zagrywa swoją kartę terenu i wznosi trzy osady na trzech polach odpowiedniego rodzaju. Jeżeli tylko jest to możliwe, nowe osady muszą być budowane obok już istniejących. Plansza zawiera także specjalne lokacje, wznosząc budynki obok nich zyskujemy dodatkowe przywileje w formie płytek akcji. Pozwalają one na wykonywanie specjalnych działań, jak na przykład przemieszczenie już posiadanych osad.

Plansza tworzona jest z czterech modułów (wybranych spośród ośmiu), karty punktacji wybiera się trzy spośród dziesięciu, zaś dostępne akcje specjalne cztery z ośmiu. Łączna liczba kombinacji jest więc bardzo duża.
Grę można zacząć już po krótkiej lekturze małej instrukcji.

Liczba graczy: 2-4 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 45 minut

Zawartość pudełka:
8 modułów planszy
28 płytek lokacji
160 osad
4 znaczniki złota
1 płytka gracza rozpoczynającego
35 kart
8 kart pomocy
instrukcja

Galeria

Zasady gry

Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mały diament

2019-07-30
Królestwo w budowie to teoretycznie gra bardzo przejrzysta, a zasady są bardzo proste. W rzeczywistości niektórzy krytykowali tę grę właśnie za jej prostotę. Jednak w tej łatwości uczenia się leży głębsza strategia, która nie od razu jest widoczna. Uważam dlatego, że te proste zasady sprawiają, że Królestwo w budowie to perełka, jakich mało.
Mamy tutaj mapkę, która składa się wielu pól o kształcie heksów. Heksy odzwierciedlają różne typy terenu. W każdej turze gracz umieszcza osady na określonych terenach i próbuje zdobyć punkty. Gra może wydawać się nudna, ale zaświadczam, że wciąga! To naprawdę świetna rozrywka.

Świetna jest :)

2019-07-30
Jaka świetna jest ta gra! Dostaliśmy ją z chłopakiem na parapetówkę od znajomych i od tamtego czasu zawsze na towarzystkich spotkaniach gramy właśnie w Królestwo w budowie! Gra jest łatwo dostępna, są łatwe zasady, a w dodatku jest mega kreatywna. Zdecydowanie unikalna, nie spotkałam się wcześniej z czymś takim.

Warto ją mieć!

2019-07-30
Chociaż w swej kolekcji mam wiele planszówek, to ostatnimi czasy najczęściej w użyciu jest właśnie ta gierka. Niby powinna nam się znudzić - w końcu to tylko układanie domków na planszy, ale bardzo wciąga! Możemy grać tak naprawdę z każdym - siostrą, bratem, wujkiem, ciocią, mamą, taką, dziewczyną, żoną, dziećmi... Ostatnio nawet zaprosiłem do rozgrywki dziadka. Był zachwycony!!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.