U progu zagłady - Martin ZeLenay | okładka
Znak

U progu zagłady Martin ZeLenay

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-06-02

ISBN: 978-83-240-3125-2

Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski

Liczba stron: 480

Wydawnictwo: Znak

Format: 140x205

Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł 14,81 zł


Opis

Tam, gdzie wszystko zawodzi, czasem potrzebny jest przypadek i łut szczęścia

W państwie totalitarnym ginie człowiek. Nikt nie podejrzewa, że ten tragiczny epizod będzie miał międzynarodowe konsekwencje. Podobnie jak misja jednego z zaufanych reżimu: Pak Li z ładunkiem wybuchowym jest coraz bliżej Watykanu. Obowiązuje tylko jedna zasada – żadnych świadków.

Frank Shepard po ostatniej akcji odpoczywa na Krecie – w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwej porze. Gorzej nie mógł już wybrać.

„U progu zagłady” przedstawia kulisy ataku terrorystycznego, którego plan narodził się w samym sercu współczesnego reżimu i nie oparł się nawet połączonym siłom służb specjalnych Ameryki, Anglii, Grecji i Włoch.

Tam, gdzie wszystko zawodzi, czasem potrzebny jest przypadek i łut szczęścia.

Bestsellery w kategorii kryminał i sensacja

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Azjatycki przywódca, atak na Watykan i tajny agent CIA - będzie się działo

2015-03-09 Z Frankiem Shepardem, bohaterem wykreowanym przez Martina Zelenay'a spotkałam się po raz pierwszy kilka miesięcy temu przy okazji lektury "Tajnego raportu Millingtona". Spotkanie było na tyle udane, że kiedy pojawiła się możliwość przeczytania o kolejnych przygodach tego agenta specjalnego, nie wahałam się ani chwili.

Mocna, zawiła i pełna zaskakującej akcji!

2014-07-03 O agentach USA powstało już kilka filmów oraz książek. Jest to temat trudny do wyczerpania, cały czas w naszej rzeczywistości pojawiają się doniesienia o śledztwach, amerykańskim szpiegostwie, wojnie w Iraku, podsłuchach i możliwościach, jakimi dysponuje ich rząd. Ameryka ciągle narażona jest na ataki terrorystyczne, dlatego musi posiadać ekspertów, którzy zajmują się ich jak najszybszym zapobieganiem. Nawet jeśli atak nie dotyczy ich kraju, gdy celem jest inne państwo, równie potężne i ważne dla całego świata. Zwłaszcza katolickiego.

Rzeczywistość spotyka się z fikcją

2014-07-01 To, co najbardziej ujęło mnie w drugiej z kolei książce ZeLenaya, po która sięgnęłam to rewelacyjnie rozegrany romans fikcji z rzeczywistością. Autor, lawirując między znanymi wszystkim nazwiskami, postaciami i zdarzeniami, o których huczy świat, rozegrał pełną emocji intrygę wokół wyścigu terroru z tajnymi służbami. Tym większe wrażenie robi książka dlatego, że jest napisana bardzo dobrym warsztatowo stylem i językiem. Nie jest zbyt prosto, trzeba pomyśleć, rozwiązać parę zagadek i niejasności, ale to świadczy o kunszcie twórcy i jego szacunku do czytelników. Wielowymiarowa, solidna i absolutnie pociągająca. Nic, tylko sięgnąć i polecać dalej. :)

Choć wszystko to wiemy, nie jesteśmy świadomi

2014-06-23 Po przeczytaniu ,,U progu zagłady" mam nieodparte wrażenie, że Martin Zelenay nie napisał jej tylko i wyłącznie dla rozrywki czytelników i swojej. Zrobił to w konkretnej misji uświadomienia wszystkim, którzy po nią sięgną, co się dzieje w świecie terroru i jak usiłuje się z nim walczyć. Można to podciągnąć nawet pod miano misji świadomościowej, bo chociaż oglądamy wiadomości i co dzień jesteśmy faszerowani negatywnymi informacjami, to zdają się one po nas „spływać" i znikać z naszych umysłów tuż po wyłączeniu telewizora. Nie jest tak przy lekturze ,,U progu zagłady". Ona zatrważa, zmusza do myślenia i do pamiętania - stawia przed oczami przerażające sceny egzekucji, jakich codziennie dokonuje się na ludziach. Bez ogródek i skrupułów obnaża światek wywiadowczy i wskazuje na ich mocne i słabe strony. Jak na powieść sensacyjną, ta jest naprawdę mocna i wyjątkowa, godna przeczytania i zderzenia się z faktami, o których nie mamy pojęcia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.