Andrzej Maleszka

Andrzej Maleszka

Andrzej Maleszka urodził się 3 marca 1955 roku w Poznaniu. To absolwent Filologii Polskiej ze specjalnością teatrologiczną, którą ukończył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasach studenckich Andrzej Maleszka miał okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Izabelę Cywińska i Janusza Nyczka, wybitnych postaci związanych z polską sceną teatralną i filmową. Maleszka był także kierownikiem artystycznym w Studenckim Teatrze Nurt. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1978 roku, w poznańskim ośrodku Telewizji Polskiej.

Andrzej Maleszka – utalentowany reżyser i dramaturg


W latach 1986 1990 Andrzej Maleszka był zawodowo związany z poznańskim Teatrem Nowym. W miejscu tym zaczął reżyserować spektakle oparte na autorskich scenariuszach. Utwory dramatyczne Andrzeja Maleszki zyskały uznanie szerszego grona publiczności. Ten polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, jak również scenarzysta oraz autor powieści, specjalizował się głównie w twórczości dla dzieci i młodzieży. W 1991 roku Andrzej Maleszka wydał powieść "Ofelia". W jego dorobku telewizyjnym są seriale "Mama nic", film "Kociak" i "Niebieska róża", serial "Maszyna zmian", a także film fabularny "Magiczne drzewo".

Laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń


Andrzej Maleszka został honorowym członkiem Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych, a także członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Pisarz i scenarzysta jest także laureatem Emmy Awards w kategorii program dla dzieci i młodzieży. W 2010 roku Andrzej Maleszka otrzymał nagrodę za film fabularny "Magiczne drzewo" z 2009 roku. Maleszka to laureat nagrody IBBY w kategorii Najlepsza Książka Roku. Ten wybitny autor powieści został wyróżniony także przez Polską Izbę Wydawców i Wydawnictwo ZAiKS. Jego powieści zostały przetłumaczone aż na 11 języków. Maleszka jest ceniony nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zdobył dziesiątki nagród i wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Lista książek

Audiobook. Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

Andrzej Maleszka

Pierwsza część powieściowego cyklu "Magiczne Drzewo" zatytułowana "Czerwone krzesło" w wersji audio. Słynna bestsellerowa historia o trójce dzieci, które znalazły krzesło zrobione z Magicznego Drzewa spełniające życzenia – te dobre i te złe. Fantastyczne przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia. Tekst w mistrzowskim wykonaniu Marcina Dorocińskiego.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór - Maleszka Andrzej | mała okładka
-33 %

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Maleszka Andrzej

Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Kajetan z Budyniem wyruszają, by ratować przyjaciółkę.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu (WZNOWIENIE 2021)

Maleszka Andrzej

Filip zachorował w wyniku nieostrożnego czaru. By go uratować, Kuki, Wiki i Melania muszą znaleźć most zapomnienia. Wędrują przez góry i jaskinie. Walczą z olbrzymim pająkiem, niedźwiedziem i trójoką Gretą.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Berło (wyd. 2020) - Maleszka Andrzej | mała okładka
-33 %

Magiczne Drzewo. Berło (wyd. 2020)

Maleszka Andrzej

Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi, zwierzętami i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Gra (wyd. 2020) - Maleszka Andrzej | mała okładka
-33 %

Magiczne Drzewo. Gra (wyd. 2020)

Maleszka Andrzej

Klon Kukiego szuka tajemniczej kostki do gry. Odnajduje ją Kuki. Kostka ma potężną moc i wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Gdy wypada jedynka, uruchamia się lawina groźnych zdarzeń.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Olbrzym (wyd. 2020) - Maleszka Andrzej | mała okładka
-33 %

Magiczne Drzewo. Olbrzym (wyd. 2020)

Maleszka Andrzej

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Walczy ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Inwazja (wyd. 2020) - Maleszka Andrzej | mała okładka
-33 %

Magiczne Drzewo. Inwazja (wyd. 2020)

Maleszka Andrzej

Olbrzymy ze Świata Ogromnych przybyły do miasta, a magiczny przedmiot uśpił wszystkich mieszkańców. Alik, Idalia i mówiący pies muszą samotnie walczyć z ogromnymi żołnierzami i wielkim Gigunem.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Cień smoka (wyd. 2020) - Maleszka Andrzej | mała okładka
-33 %

Magiczne Drzewo. Cień smoka (wyd. 2020)

Maleszka Andrzej

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morza smoka wraz z armią olbrzymich stworów. Bohaterowie muszą stoczyć z nimi walkę, by smok nie rzucił na świat swego cienia.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Pióro T-rexa. Tom 11 - Andrzej Maleszka | mała okładka
-33 %

Magiczne Drzewo. Pióro T-rexa. Tom 11

Andrzej Maleszka

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swoje¬go czasu. Ściga ich potężny T-rex. Magiczny przedmiot sprawia, że tyranozaur zmienia się w istotę jeszcze groźniejszą...

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego[...]

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Pojedynek (wyd. 2019) - Andrzej Maleszka | mała okładka
-32 %

Magiczne Drzewo. Pojedynek (wyd. 2019)

Andrzej Maleszka

Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Magiczne Drzewo. Czas robotów - Andrzej Maleszka  | mała okładka
-32 %

Magiczne Drzewo. Czas robotów

Andrzej Maleszka

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo
Android stworzył stalowe osy. Każdy, kogo użądlą, zmienia się w robota. Na całym świecie ludzie przeistaczają się w maszyny. Idalia, Alik, Budyń i mała Julka muszą odnaleźć magiczny przedmiot, który zmieni roboty z powrotem w ludzi.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Magiczne drzewo. Tajemnica mostu

Andrzej Maleszka

Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. A oni muszą ocalić Filipa, któremu magia kazała zakochać się w niewłaściwej dziewczynie... Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i cudowna kotka Latte!

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Magiczne Drzewo. Berło

Andrzej Maleszka

Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika. Tworzą straszliwego robota, który ma pozbawić świat elektryczności.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Magiczne drzewo. Olbrzym

Andrzej Maleszka

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać!

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Magiczne drzewo. Tomy 1-8

Andrzej Maleszka

Wyjątkowy pakiet, w którego skład wchodzą: "Czerwone krzesło", "Tajemnica mostu", "Olbrzym", "Pojedynek", "Gra", "Cień smoka", "Świat ogromnych" i najnowsza część "Inwazja".

Więcej

199,90 zł

135,93 zł

Magiczne Drzewo. Inwazja

Andrzej Maleszka

Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami?

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie

Andrzej Maleszka

Porwano Budynia, jedynego psa, który mówi. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych Psów. Podczas ucieczki Budyń i szczeniak Muki lądują w bardzo niebezpiecznym miejscu…

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Magiczne Drzewo. Świat Ogromnych

Andrzej Maleszka

Wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają!
Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być jeszcze większy...

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło - Andrzej Maleszka  | mała okładka
-32 %

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło

Andrzej Maleszka

Magiczna seria Andrzeja Maleszki to opowieść o trójce współczesnych dzieci: Kukim, Tosi i Filipie. Książka zabiera do świata magii niezależnie od wieku czytelnika. Każdy kiedyś marzył, aby znaleźć magiczny przedmiot, który spełni nasze życzenia.
Kuki, Tosia i Filip to polskie dzieci, które muszą zmierzyć się z wieloma trudnościami. Chcą odzyskać zainteresowanie i miłość rodziców, których pochłonęła chęć zarabiania pieniędzy. Do świata dzieci wplata się magia czerwonego krzesła, który posiada nadzwyczajne właściwości…
Doskonały tytuł dla początkujących moli książkowych. Wspaniałe narracje, i ciekawa akcja, książka, którą można przeczytać jednym tchem.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Magiczne Drzewo. Cień smoka

Andrzej Maleszka

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Magiczne Drzewo. Gra

Andrzej Maleszka

Piąty tom bestsellerowej serii "Magiczne drzewo".
Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Magiczne drzewo Pojedynek

Andrzej Maleszka

Powieść z bestsellerowej serii Magiczne Drzewo.

Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło

Andrzej Maleszka

Magiczna seria Andrzeja Maleszki to opowieść o trójce współczesnych dzieci: Kukim, Tosi i Filipie. Książka zabiera do świata magii niezależnie od wieku czytelnika. Każdy kiedyś marzył, aby znaleźć magiczny przedmiot, który spełni nasze życzenia.
Kuki, Tosia i Filip to polskie dzieci, które muszą zmierzyć się z wieloma trudnościami. Chcą odzyskać zainteresowanie i miłość rodziców, których pochłonęła chęć zarabiania pieniędzy. Do świata dzieci wplata się magia czerwonego krzesła, który posiada nadzwyczajne właściwości…
Doskonały tytuł dla początkujących moli książkowych. Wspaniałe narracje, i ciekawa akcja, książka, którą można przeczytać jednym tchem.

Więcej

29,90 zł

Magiczne drzewo. Tajemnica mostu

Andrzej Maleszka

Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. A oni muszą ocalić Filipa, któremu magia kazała zakochać się w niewłaściwej dziewczynie... Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i cudowna kotka Latte!

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Magiczne Drzewo. Inwazja

Andrzej Maleszka

Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami?

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Magiczne drzewo. Olbrzym

Andrzej Maleszka

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać!

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie - Andrzej Maleszka | mała okładka
-32 %

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie

Andrzej Maleszka

Porwano Budynia, jedynego psa, który mówi. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych Psów. Podczas ucieczki Budyń i szczeniak Muki lądują w bardzo niebezpiecznym miejscu…

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło (wyd.2019)

Andrzej Maleszka

Więcej

36,90 zł

24,99 zł