Córa płomieni - Iny Lorentz | okładka
Sonia Draga

Córa płomieni Iny Lorentz

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-11-21

ISBN: 978-83-750-8726-0
EAN: 9788375087260
Tytuł oryginalny: FEUERTOCHTER
Liczba stron: 568
Format: 143x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala

39,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Miłość, przyjaźń, lojalność i trudne życiowe wybory na irlandzkim dworze.
Doskonała powieść historyczna słynnej niemieckiej pary.
W XVI-wiecznej Irlandii od lat nieustannie trwają walki o wyzwolenie spod angielskiego jarzma. Gdy po długich miesiącach oblężenia pada ostatnia broniąca się warownia, z życiem uchodzi zaledwie garstka obrońców, w tym przywódca powstania O’Corra wraz z synkiem i kilkumiesięczną córeczką Ciarą.
Dopiero po siedemnastu latach wygnańcom udaje wrócić do rodzinnego zamku w Ulsterze. Niestety, rodzicom Ciary nie dane było doczekać upragnionego powrotu do siedziby swoich przodków. Sytuacja jest jednak dalej niepewna, a panujący pokój bardzo kruchy, gdyż Anglicy dopuszczają się wciąż nowych gwałtów i rozbojów.
Przybyli na zieloną wyspę w poszukiwaniu szczęścia dwaj niemieccy rycerze, Simon von Kirchberg i jego kuzyn Ferdinand, w mig orientują się, że wystarczy byle pretekst, by na nowo rozgorzała wojna. Zdają sobie też doskonale sprawę, że w tym ogarniętym pożogą kraju łatwiej stracić życie niż znaleźć fortunę. Mimo to postanawiają zostać, by pomóc bratu Ciary, obecnie głowie rodziny i przywódcy klanu. Powodem decyzji jest piękna Ciara, w której obaj są zakochani i której względy obaj chcą zdobyć. Wkrótce znowu dochodzi do walk…

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.