Historia wojskowości Greków i Rzymian Część 3 Rzym w okresie Cesarstwa - Kromayer Johannes, Veith Georg | okładka
Napoleon V

Historia wojskowości Greków i Rzymian Część 3 Rzym w okresie Cesarstwa Kromayer Johannes, Veith Georg

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2018-09-10

ISBN: 978-83-788-9739-2
EAN: 9788378897392
Tytuł oryginalny: Heerwesen und Kriegführung der Griechen und Römer
Liczba stron: 190
Format: 170x240mm
Cena katalogowa: 54,99 zł
Tłumaczenie: Goraj Marek

54,99 zł 39,84 zł

Oszczędzasz 15,15 zł
-28 %
Wyślemy w ciągu 24h

 

Rabaty sięgające do 80%

 

 

Opis

Obok Hansa Delbrücka, nazywanego „ojcem historii wojskowości”, Johannes Kromayer i Georg Veith należeli do grona najwybitniejszych badaczy wojskowości antycznej swoich czasów. Pomimo upływu lat, ich dzieła nie straciły na znaczeniu, stanowiąc wzór profesjonalizmu dla kolejnych pokoleń badaczy.
Dzięki kompleksowemu i usystematyzowanemu wykładowi Czytelnik ma możliwość poznania ewolucji zachodzącej w wojskowości Greków i Rzymian, obejmującej takie aspekty jak: organizacja, uzbrojenie, przemarsze, strategia, taktyka, flota czy działania oblężnicze. W zestawieniu z „Atlasem bitew do historii wojskowości starożytnej” lektura „Historia wojskowości Greków i Rzymian” stanowi gwarancję dogłębnego poznania arkanów antycznej sztuki wojennej, a jednocześnie zapewnia satysfakcję, jaką daje tylko obcowanie z dziełami na najwyższym poziomie.

Johannes Kromayer (1859-1934) – niemiecki historyk starożytności specjalizujący się w wojskowości Grecji archaicznej i klasycznej, jak również zagadnieniach militarnych republikańskiego Rzymu; wykładowca na uniwersytetach w Czerniowcach i Lipsku; stały członek Instytutu Archeologicznego Rzeszy Niemieckiej (od 1914 r.) i Saksońskiej Akademii Umiejętności (od 1915 r.); „Historia wojskowości Greków i Rzymian” była ostatnią książką w jego karierze naukowej.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.