Infografika Sztuka atrakcyjnego prezentowania treści - Małgorzata Zimniak-Rucińska | okładka
Helion

Infografika Sztuka atrakcyjnego prezentowania treści Małgorzata Zimniak-Rucińska

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-283-4282-8
EAN: 9788328342828
Liczba stron: 176
Format: 240x190mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,91 zł

Produkt niedostępny

Opis

Dobrze przygotowana grafika ma większą moc niż tysiąc słów. Wzrasta ona, gdy grafika zostaje wzbogacona dodatkowymi wyjaśnieniami, osiąga pełnię, gdy odbiorcy prezentowany jest cały zbiór dobrze przygotowanych grafik. Tak właśnie powstają infografiki! Jest to obecnie najskuteczniejsza forma przekazywania informacji w dobie internetu. Dzięki powszechnie dostępnym narzędziom online każdy może dziś stworzyć jedną z nich. Bez obaw, nie potrzeba do tego talentu plastycznego, wystarczy respektować kilka reguł podczas pracy.

Podstawą dobrej infografiki jest informacja. Projektowanie trzeba więc zacząć od selekcji treści, które chce się przekazać użytkownikowi strony WWW lub mediów społecznościowych, a także klientowi na spotkaniu handlowym czy studentowi podczas wykładu. Kolejny krok to właściwe zredagowanie tekstu, czyli najczęściej-skrócenie go! Potem należy skupić się na tym, jak przekaz ma zadziałać na odbiorcę: jakie emocje powinien wywołać, do jakich wniosków doprowadzić, ewentualnie — jakie działania sprowokować. Gy mamy określony cel, wybieramy odpowiedni, jednolity styl graficzny i…można zacząć projektować skuteczną infografikę!

Teoria brzmi prosto, a jak ma się do niej praktyka? Tego dowiecie się z książki.

Facebook

Instagram

Youtube

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

infografiki pełne informacji

2019-09-12
"Infografika Sztuka atrakcyjnego prezentowania treści" to książka napisana z perspektywy aktywnego twórcy. Pani Małgorzata zdobyła wiele doświadczenia w trakcie pracy. Ilość zleceń, których się podjęła jest widoczna w treści. Pokazuje niebanalne sposoby na tworzenie, pokazuje jak włączyć kreatywność. Cieszę sie że trafiłam na jej książkę i mogłam podszkolić się w graficznych zakamarkach, jakimi są ilustracje i inforgrafiki. Mało kto o nich pisze, a są niesamowicie ważne. Polecam gorąco

Ever green i reszta!!

2019-09-12
Jeśli pojęcia ever green jest Ci obce, to znak że potrzebujesz książki Gosi Zimniak-Rucińskiej. Śledziłam jej bloga dość długo, więc byłam zachwycona, gdy zapowiedziała wydanie książki. Doskonała pozycja dla osób działających na co dzień w branży mediów społecznościowych. Dzięki temu można tworzyć bardziej angażujące posty i uzyskiwać większe zasięgi.


Autorka dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w branży, w dodatku w sposób bardzo przystępny dla czytelników. Wiele razy skorzystałam z jej wiedzy i okazała się ona strzałem w dziesiątkę;)

Wartościowa pozycja

2019-09-12
Dzięki tej książce dowiedziałem się wielu nowych rzeczy jeśli chodzi o infografiki. Mimo ze jestem z zawodu grafikiem, okazuje się że nie wiedziałem kilku rzeczy o ich procesie tworzenia. Oprócz wiedzy autorka dołączyła wiele przykładów, które ułatwiają zrozmienie co miała na myśli. Bardzo kompleksowe podejście do tematu. Bardzo przydatna książka, która pozwala na rozwój nie tylko w teorii ale i w praktyce.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.