Łotrzyki -  Gardner Dozois, George R.R. Martin  | okładka
Zysk i S-ka

Łotrzyki George R.R. Martin, Gardner Dozois

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978837785-777-9
EAN: 9788377857779
Liczba stron: 998
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 140x205mm
Cena katalogowa: 59,00 zł
Rok wydania: 2015

59,00 zł 43,42 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wszyscy kochają łotrzyków.

Motyw przewodni tej antologii pozwala na bardzo wiele ścieżek interpretacyjnych oraz jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury, nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów.

Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy. Sam spis treści wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie fanów najrozmaitszych gatunków - zawiera bowiem 21 nigdy dotąd niepublikowanych utworów. W tomie znajdziemy m.in. najnowsze opowiadanie Neila Gaimana, nowelę Patricka Rothfussa oraz cechującą się błyskawiczną akcją opowieść Joe Abercrombiego. I wreszcie na koniec opowiadanie samego mistrza George''a R.R. Martina, relacjonujące skrawek historii świata Gry o tron, opowiadające o pewnym draniu z czasów panowania dynastii Targaryenów.

George R.R. Martin - rozmowa z Bartoszem Węglarczykiem

George R.R. Martin - wywiad z autorem

George R.R. Martin - profil autora na Facebook.com

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Misz-masz

2019-07-02
Byłam przekonana, że to jakieś uzupełnienie całej historii z Westeros, dlatego bardzo się zdziwiłam gdy dostrzegłam, że to opowiadania. Wydaje mi się to świetnym sposobem na poznanie autorów, których opowiadania znajdują się w zbiorze. Jest co prawda kilka koszmarnie nudnych pozycji, ale i kilka perełek.

Polecam!

2019-07-02

Jeśli tylko kogoś nie przeraża obfitość książki - bo to jednak prawie 1000 stron! - to uważam, że warto po tą pozycję sięgnąć. Znajdziemy tu 21 opowiadań, które są swego rodzaju nowością. Wiadomo, że nie każdemu spodoba się chociażby opowiadanie samego Martina czy Dozoisa, lecz jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś, co wpasuje się w jego gusta.

Widzimy tu różnorodość, pod każdą postacią. Różne style pisania, różni bohaterowie i wreszcie różne światy. Wydawać by się mogło, że taka mieszanka raczej przeszkodzi książce, jednak w moich oczach to jej pomaga i stanowi jej duży plus. Zdecydowanie polecam. 

Warte przeczytania.

2019-07-02
Nie zdziwię chyba nikogo, gdy powiem, że sięgnęłam po antologię dla opowiadań Martina. Przeczytałam jednak jeszcze kilka pozostałych opowiadań i uważam, że warto. „Profesja" szczególnie skradła moje serce.

Typy spod ciemnej gwiazdy

2015-11-12

Współpraca słynnego autora „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina i uznanego w środowisku literatury fantasy amerykańskiego wydawcy Gardnera Dozoisa zaowocowała wieloma solidnymi antologiami (chociażby „Niebezpiecznymi kobietami”), ale to dopiero najnowsza pozycja – „Łotrzyki” – wprawia czytelnika w niemałe osłupienie.

Martinowi i Dozoisowi udała się bowiem rzecz niebywała. Na kartach swojej antologii zebrali dwadzieścia jeden jeszcze nigdy niepublikowanych historii napisanych przez autorów znanych i lubianych, których książki sprzedają się w milionowych nakładach. Znajdziemy tu bowiem genialne opowiadania takich twórców jak: Gillian Flynn, Neil Gaiman, Joe Abercrombie czy Paul Cornell.

Tematem przewodnim najnowszego zbioru duetu Martin-Dozois stają się wszelkiej maści łotry, łajdaki i, używając dzisiejszego określenia, bad boye. Han Solo, Harry Flashaman, Jack Sparrow – bohaterowie łączący w sobie wybuchową mieszankę pozytywnych i negatywnych cech charakteru od zawsze fascynowali twórców, a także ich odbiorców. Któż z nas ich nie kocha? Do tej popkulturowej top listy teraz dochodzą także niebezpieczni bohaterowie występujący w „Łotrzykach”.

Gardner Dozois, Gregorge R.R. Martin, „Łotrzyki”

2015-11-07

Już teraz możemy sięgnąć po kolejną antologię sygnowaną nazwiskiem Gardnera Dozoisa i Gregorge’a R.R. Martina. Po zbiorze opowiadań o „Niebezpiecznych kobietach” przyszedł czas na „Łotrzyki”. W książce pojawi się dwadzieścia jeden, jeszcze nigdy niepublikowanych historii, napisanych przez różnych autorów. Zarówno specjalizujących się w historiach fantasy, powieściach detektywistycznych, thrillerach czy historiach science fiction. Spis treści powinien przypaść do gustu wszystkim, którzy lubią ciekawe, intrygujące historie, a nie kierują się sztywnymi ramami gatunkowymi.

Gardner Dozois pisarzem nie jest, ale za to uważany jest za świetnego wydawcę i redaktora. Otrzymał kilkadziesiąt nagród Hugo i Locus Award. Poza współpracą z Martinem przez dwadzieścia lat redagował rozpoznawalne w nurcie fantasy i science fiction pismo „Asimov's Science Fiction”, a w 2011 roku trafił do „Science Fiction Hall of Fame”.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.