Mademoiselle Chanel - C.W. Gortner | okładka
Między słowami

Mademoiselle Chanel C. W. Gortner

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2015-10-05

ISBN: 978-83-240-2760-6
EAN: 9788324027606
Liczba stron: 592
Wydawnictwo: Między słowami
Format: 135x215
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce. W tej opowieści postaram się w miarę możliwości trzymać prawdy, choć mity i plotki spowijają mnie w nie mniejszym stopniu niż moje słynne krepdeszyny i tweedy.
Postaram się pamiętać o tym, że mimo wszystkich swoich triumfów, mimo wszystkich błędów, które popełniłam – wciąż jestem tylko kobietą…

Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.
Nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wielka Coco

2016-02-12
Nie jestem wielką fanką mody, ale wszelkie biografie uwielbiam. Ta napisana jest lekkim językiem kontrastującym z trudnym życiem bohaterki. Napisana w 1 os. mamy wrażenie czytania pamiętnika. Książka prowadzi nas przez wszystkie etapy życia bohaterki. Poznajemy również życie Paryża i Francji.

Fabularyzowany dokument o Coco

2016-01-15
"Mademoiselle Chanel" można by nazwać fabularyzowanym dokumentem. Christopher W. Gortner podjął się bowiem zadania opowiedzenia życia ikony mody z perspektywy... samej Coco.

Podążać w stronę marzeń...

2016-01-13
Z czym kojarzy ci się Chanel? Z perfumami „No. 5" ? Z małą czarną?
Z pikowanymi torebkami? Mnie również, jednakże odkąd przeczytałam powieść C.W. Gortnera „Mademoiselle Chanel", kojarzy mi się przede wszystkim z historią kobiety, która ciężko pracowała na swój sukces, poświęcając tak wiele...

Od zera do miliardera

2016-01-13
Nazwisko Chanel zna chyba każdy. Kojarzone głównie z perfumami No. 5 i małą czarną. Ale jak żyła i kim tak naprawdę była słynna Coco Chanel?

Polecam! Niezwykła!

2016-01-13
Ambitna, uparta, stanowcza, wymagająca, wyprzedzająca swoje czasy - kobieta, która ponad pół wieku temu zbudowała markę pozostającą do dziś symbolem piękna, elegancji i luksusu. Poznajcie Coco Chanel - kobietę, która całe życie pragnęła miłości, ale kiedy musiała wybierać między mężczyzną a swoimi sukienkami, wybierała sukienki!

Chanel - ikona

2016-01-13
Jedna z najbardziej znanych projektantek. To ona przeprowadziła rewolucję w modzie kobiecej. Najczęściej wiedza na temat Chanel ogranicza się właśnie do skojarzeń z ekskluzywną marką. A kim była jej twórczyni? Jak żyła? Jakie były początki jej kariery? Jak wyglądało jej życie osobiste? Odpowiedzi na te pytania udziela powieść „Mademoiselle Chanel".

Z niczego stworzyła sobie wszystko

2016-01-13
Są osoby, które po prostu się kojarzy, zna. I podziwia. Mimo wszystko, wbrew wszystkiemu. Coco Chanel należy do tych osób, chociażby dlatego, że z niczego stworzyła sobie wszystko. Dziś na pewno przyznano by jej statuetkę kobiety sukcesu. Wtedy wystarczył podziw i szacunek.

”Marzenia się spełniają, gdy ciężko się na nie pracuje!

2015-12-23
„Moje życie mi nie odpowiadało, więc sama je sobie stworzyłam" - tak o sobie powiedziała Gabrielle „Coco" Chanel.

Klasa

2015-12-21
Książka dla każdego. Rzadko myślę tak o jakiejś powieści. Ta akurat jest inna. Nie musimy być fanem mody czy samej Chanel, by ją przeczytać. Książka to interesująca historia kobiety, której los nie oszczędzał. Przeżyła wiele smutnych bolesnych chwil, jednak potrafiła iść dalej, dążyć do szczęścia.

Fabularyzowana biografia

2015-11-19
Nie od dziś wiadomo, że C.W. Gortner ma lekkie pióro, a akcja jego książek toczy się wartko, przez co bardzo przyjemnie i szybko się je czyta. Tym razem nie pisze o królach, królowych i ich intrygach, ale opisuje życie innej królowej - niekwestionowanej królowej mody, Gabrielle "Coco" Chanel.

Kopciuszek?

2015-11-19
Coco Chanel. Właściwie Gabrielle Chanel. Dziewczyna, która w dzieciństwie została pozbawiona złudzeń, znosiła biedę, a często upokorzenie. Przysięgła sobie, że nigdy nie będzie głodna, zależna od kogokolwiek. Każdy wie, kim była, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego, jak długą i trudną drogę musiała pokonać, aby stać się ikoną w dziedzinie tak zmiennej i kapryśnej, jaką jest świat mody.

Upadki ikony

2015-11-19
C.W. Gortner zanim rozpoczął swoją karierę pisarską, zawodowo związany był ze światem mody. Jego powieści opisywały dotąd świat XVI wieku, jednak jak sam wspomina, nigdy nie porzucił fascynacji modą i osobowościami, które ją kształtowały. Coco Chanel zachwycił się już w czasach szkolnych. Teraz, jako wzięty pisarz, postanowił oddać hołd swojemu młodzieńczemu zauroczeniu.

Mocna kobieta w świecie mężczyzn

2015-11-18
Jest to bardzo dobrze napisana powieść o życiu Coco Chanel. Pisana jest w pierwszej osobie, ale nie ma w niej drażniących mnie wad takich powieści biograficznych, czyli ckliwego sentymentalizmu i omijania ważnych spraw dla czytelnika.

Kobieta pełna pasji

2015-11-18
Wciągająca od pierwszej strony, wzruszająca, czasem oburzająca - tymi słowami można opisać książkę Gortnera o życiu znanej projektantki Coco Chanel. Nie napiszę wielu słów o treści, ponieważ nie chcę odbierać czytelnikowi przyjemności czytania.

Pragnienie miłości

2015-11-16
Mała czarna, perfumy no.5, fryzura „na pazia", sztuczne perły - to tylko niektóre z wytworów powstałych dzięki wielkiej Coco Chanel, która zrewolucjonizowała rynek mody czasów międzywojennych.

Życie, które zaprojektowała sobie Coco Chanel

2015-11-12
Jestem osobą, która słucha samej siebie, dlatego głucha jestem na słowa innych. Świat mody nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Te wszystkie trendy, sezony... nie potrzebuję tego. Dlatego też porwałam się trochę z motyką na słońce, biorąc do ręki „Mademoiselle Chanel". Stwierdziłam - albo utonę, albo popłynę. Raz się żyje. Ale ku mojemu zaskoczeniu, świat słów okazał się całkowicie odmienny od moich przypuszczeń. Spodziewałam się niekończących się opisów strojów, a zobaczyłam coś kompletnie innego.

Wspaniała Coco!

2015-11-12
Christophera W. Gortnera i jego twórczość miałam na oku już wcześniej, planując, że prędzej czy później wezmę się za którąś z historycznych książek poświęconych dawnym monarchiniom. Słyszałam, że to autor porównywany do Phillipy Gregory, która dla mnie jest mistrzynią gatunku. Kiedy więc zobaczyłam zapowiedź jego najnowszej książki - biografii Coco Chanel, wpadłam nieomal w ekstazę i wiedziałam, że to pozycja, którą po prostu muszę mieć.

Wciągająca opowieść

2015-11-03
Książka jak najbardziej dla mnie. Interesuję się tematyką mody, trendów, projektantów i takie pozycje czytam najczęściej.

Życie całkiem nowe

2015-11-03
Coco - ulubienica ojca, najbardziej załamana po jego odejściu, uwielbiająca czytać mała dziewczynka, której ciekawość i odwaga nie mają sobie równych. Nigdy nie bała się ryzykować, jeśli mogła dzięki temu coś osiągnąć. Jej życiorys jest pełen zwycięstw, ale znajdzie się w nim również sporo porażek, z których Gabrielle wychodziła zazwyczaj obronną ręką.

Fascynująca!

2015-11-03
Biografie nie są moim ulubionym typem literatury. Chyba że są to biografie ciekawych postaci opisane w taki sposób. Najciekawsze jest to, że autor będący mężczyzną pisze powieść biograficzną w pierwszej osobie, wnika w głąb kobiecej duszy - i to jakiej!

Doskonała

2015-11-03
Nie trzeba interesować się modą, by z przyjemnością przeczytać tę powieść. To historia kobiety, której życie nie szczędziło trosk. Straciła matkę, ojciec opuścił ją oraz jej rodzeństwo. Trafiła do zakonu, gdzie poprzez ciężką pracę i opór została zauważona przez siostrę zakonną, która pokierowała jej edukacją. Siostra Therese wydobyła z niej skrywany talent, pomogła uwierzyć w siebie, dzięki czemu Coco osiągnęła tak wiele.

Ścieżki życia utkane przez Coco Chanel

2015-11-03
Coco Chanel - jedna z najsłynniejszych projektantek. Czy potrafiła zaprojektować swoje życie?
Powieść biograficzna została podzielona na 4 akty. Rozpoczyna się, krótkim wstępem
- miejsce akcji: Paryż, wybieg z tysiącem fleszy
- bohaterka: Coco Chanel, lat 71, projektantka, właścicielka domu mody.

Portret kobiety silnej, a jednocześnie bezbronnej

2015-10-26
Mademoiselle Chanel to powieść biograficzna traktująca o jednej z najsłynniejszych projektantek mody XX wieku. Nim Coco Chanel wpisała się w poczet kobiet, które zrewolucjonizowały podejście do mody i szyku, przyszło jej wieść pełne biedy i poniżeń życie.

"Jesteś tylko kobietą", Mademoiselle Chanel

2015-10-21
Książka Christophera W. Gortnera NIE JEST o modzie. Nie jest także o perfumach, o "małej czarnej", ani o perłach. Nie jest nawet o miłości. To książka o kobiecej sile i determinacji, których tłem jest powoli przemijająca epoka modernizmu i nadchodzący nowoczesny wiek XX.

Silna... Niezależna... Samotna?

2015-10-20
UWIELBIAM!
Już dawno żadna książka tak mnie nie zauroczyła. Naprawdę ciężko było mi się od niej oderwać, mimo że tematyka modowa nigdy specjalnie mnie nie interesowała.

Mała wielka projektantka

2015-10-20
Książka „Mademoiselle Chanel" to opowieść biograficzna o Coco Chanel. C.W Gortner pokazał zwykłe życie niezwykłej osoby, ikony XX wieku. Właśnie ta ikona mody miała zwykłe dzieciństwo pełne biedy i głodu. Kiedy umarła matka, ukochany ojciec porzucił ją i jej rodzeństwo. W prowadzonym przez zakonnice sierocińcu, do którego oddały ją ciotki, narodził się jej talent do szycia. Wyobraźnię młodej Gabrielle rozbudza również pasja do książek.

Chanel

2015-10-20
Któż z nas nie słyszał o jednej z najsłynniejszych kobiet swojej epoki - Gabrielle Coco Chanel? Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak mogłam się zapoznać z najnowszą powieścią C.W. Gortnera „Mademoiselle Chanel", w której znany autor powieści historycznych zabiera nas do Francji przełomu XIX i XX wieku, by z perspektywy samej Coco opowiedzieć jej niezwykłą historię. Książka jest napisana w bardzo interesujący sposób, prostym językiem, wierna prawdziwej historii, a narracja pierwszoosobowa jeszcze bardziej zwiększa jej autentyczność.

Prosta dziewczyna. Czyżby?

2015-10-20
Przyznam się szczerze, że zrecenzowanie książki C.W. Gortnera nie jest łatwe. „Modemoiselle Chanel" powstała z fascynacji autora postacią Coco Chanel. Właściwie Gabrielle Bonheur Chanel, którą poznajemy przez 581 stron. Pięćset osiemdziesiąt jeden stron!!! Wiecie, nawet nie zauważyłam, że czytam tak wiele stron.

Jestem tylko kobietą...

2015-10-16
Świat mody niekoniecznie mnie interesuje. Nie znam się na projektantach, ani nie zdaję sobie sprawy, z tego, jakie aktualnie stroje są na topie. Jednak nawet ja musiałam słyszeć o słynnej Coco Chanel.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.