Mademoiselle Chanel - C.W. Gortner | okładka
Między słowami

Mademoiselle Chanel C. W. Gortner

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2015-10-05

ISBN: 978-83-240-2760-6

EAN: 9788324027606

Liczba stron: 592

Wydawnictwo: Między słowami

Format: 135x215

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce. W tej opowieści postaram się w miarę możliwości trzymać prawdy, choć mity i plotki spowijają mnie w nie mniejszym stopniu niż moje słynne krepdeszyny i tweedy.
Postaram się pamiętać o tym, że mimo wszystkich swoich triumfów, mimo wszystkich błędów, które popełniłam – wciąż jestem tylko kobietą…

Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.
Nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wielka Coco

2016-02-12
Nie jestem wielką fanką mody, ale wszelkie biografie uwielbiam. Ta napisana jest lekkim językiem kontrastującym z trudnym życiem bohaterki. Napisana w 1 os. mamy wrażenie czytania pamiętnika. Książka prowadzi nas przez wszystkie etapy życia bohaterki. Poznajemy również życie Paryża i Francji.

Fabularyzowany dokument o Coco

2016-01-15
"Mademoiselle Chanel" można by nazwać fabularyzowanym dokumentem. Christopher W. Gortner podjął się bowiem zadania opowiedzenia życia ikony mody z perspektywy... samej Coco.

Podążać w stronę marzeń...

2016-01-13
Z czym kojarzy ci się Chanel? Z perfumami „No. 5" ? Z małą czarną?
Z pikowanymi torebkami? Mnie również, jednakże odkąd przeczytałam powieść C.W. Gortnera „Mademoiselle Chanel", kojarzy mi się przede wszystkim z historią kobiety, która ciężko pracowała na swój sukces, poświęcając tak wiele...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.