Mandala antystresowa Fraktalna geometria piękna - Tamara Michałowska | okładka
Siedmioróg

Mandala antystresowa Fraktalna geometria piękna Tamara Michałowska

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-779-1395-6
EAN: 9788377913956
Liczba stron: 48
Format: 240x300mm
Cena katalogowa: 14,99 zł

14,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ta pasjonująca książka zawiera 47 ilustracji do terapeutycznego pokolorowania – mandali, zainspirowanych najsłynniejszymi fraktalami w historii matematyki. Fraktale są wyjątkowymi figurami geometrycznymi, a ich kolorowanie odznacza się zdumiewającymi właściwościami terapeutycznymi. Pozwala ono oderwać się od natłoku myśli i wyrazić nieskrępowaną wyobraźnię i twórczą energię.
Jednak w książce nie chodzi wyłącznie o kolorowanie terapeutyczne, chodzi również o odkrycie samych fraktali. Te niezwykłe figury geometryczne, obdarzone fascynującym pięknem, zostały po raz pierwszy opisane w 1972 roku przez francuskiego matematyka polskiego pochodzenia Benoit Mandelbrota. Dzisiaj są powszechnie wykorzystywane w sztuce artystycznej i użytkowej.
Duży format i wysokiej jakości papier pozwalają na korzystanie z różnych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych.
Fraktalna geometria piękna kierowana jest do wszystkich osób, które lubią kolorować i znają terapeutyczne działanie mandali. Będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy pragną się zrelaksować i poznać zdumiewający świat fraktali.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

kolorowanka

2019-01-24
Patrząc na książkę możemy zauważyć piękną okładkę, która przyciąga nasz wzrok. Kolorowanka w okładce miękkiej.
W momencie kiedy otworzymy pozycję to znajdziemy 47 ilustracji, które są drukowane obustronnie. Zdjęcia w książce przestawiają wzory matematyczne oraz wizualizację graficzną. Kolorowanka powinna zaciekawić fanatyków matematyki, np. Fraktal Newtona.
W opisywanej kolorowance dla dorosłych nie chodzi o kolorowanie terapeutyczne, chodzi tutaj o możliwość odkrycia różnych fraktali. Te piękne figury geometryczne stworzył w roku 1972 francuski matematyk polskiego pochodzenia Benoit Mandelbrota.
W momencie kiedy nasza książka będzie w pełni wymalowana to stworzy dzieło sztuki. Kartki na których znajdziemy obrazki do wypełnienia są dosyć grube i sztywne o barwie białej. Zdjęcia w książce są przeróżnej wielkości.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.