Niebo to miejsce na ziemi - Ake Edwardson | okładka
Czarna Owca

Niebo to miejsce na ziemi Ake Edwardson

Oprawa miękka
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2016-07-22

ISBN: 978-83-8015-438-4
EAN: 9788380154384
Tytuł oryginalny: Himlen är en plats på jorden
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Czarna Owca
Format: 135x210mm
Cena katalogowa: 24,99 zł
Rok wydania: 2016

24,99 zł 15,49 zł

Produkt niedostępny

Opis

5 tom cieszącego się dużą popularnością cyklu 10 powieści kryminalnych połączonych postacią komisarza Erika Wintera.

Policja w Göteborgu otrzymuje co jakiś czas zgłoszenia, że nieznajomy mężczyzna zaczepia małe dzieci i proponując słodycze, zwabia je do samochodu. Ponieważ nie dochodzi do przestępstwa, zgłoszenia są ignorowane. Jednak pewnego dnia z placu zabaw zostaje porwany czteroletni chłopczyk. Kiedy się odnajduje, przerażony i poturbowany, wiele wskazuje na to, że wykorzystano go seksualnie.

W tym samym czasie komisarz Erik Winter prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych napaści na młodych mężczyzn. Zaczyna podejrzewać, że między obiema sprawami istnieje związek. Tuż przed Wigilią zostaje porwane kolejne dziecko. Tym razem przepada bez wieści. Okres świąteczny zmienia się w prawdziwy koszmar dla komisarza, który wie, że musi działać błyskawicznie, by zapobiec straszliwej tragedii.

Pełne napięcia thrillery o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy. Opowiedziane z ironicznym dystansem, zmuszają do refleksji nad sprawami daleko odbiegającymi od sensacyjnej fabuły.

Åke Edwardson (ur. 1953 r.) znany i ceniony autor kryminałów. Jako pisarz zadebiutował w 1995 r., przedtem pracował jako dziennikarz i wykładowca uniwersytecki. W latach 1981–1982 był oficerem prasowym przy ONZ na Bliskim Wschodzie. Obecnie jest jednym z najchętniej czytanych szwedzkich autorów.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świąteczny przestępca

2016-07-19
Åke Edwardson to jeden z najpopularniejszych, szwedzkich pisarzy kryminałów. Debiutował w latach dziewięćdziesiątych. Od tamtego czasu na jego koncie znajduje się osiemnaście książek. Większość z nich została przetłumaczona na język polski. Należy on do grona najcześniej czytanych pisarzy skandynawskich w Polsce.

Erik Winter powraca z kolejnym śledztwem

2016-06-30
Åke Edwardson to popularny i uznany na całym świecie pisarz kryminałów, który dał o sobie znać w 1995 roku książką "Till allt som varit dött", za którą otrzymał nagrodę za najlepszy debiut przyznawaną przez Szwedzką Akademię Twórców Literatury Kryminalnej. Ta sama akademia wyróżniła jego kryminały jeszcze dwukrotnie: w 1997 roku za powieść "Dans med en ängel" (tłum pol. pt. "Taniec z aniołem"), a także w 2001 roku za "Himlen är en plats på jorden" (tłum. pol. pt. "Niebo to miejsce na ziemi").

Erik Winter i kolejna trudna sprawa kryminalna. Porywacz dzieci z Göteborg

2016-06-14
Åke Edwardson to kolejny szwedzki pisarz, który w swojej twórczości skupia się na historiach kryminalnych. Zanim został pisarzem, Åke Edwardson pracował jako wykładowca na uniwersytecie w Göteborgu. Pisarz debiutował w 1995 roku. Niektóre z jego książek zdobyły wiele nagród przyznawanych corocznie, najlepszym szwedzkim pisarzom kryminałów. Powieści jego autorstwa zostały przetłumaczona na dwadzieścia języków.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.