Norwegian Wood - Haruki Murakami | okładka
Muza SA

Norwegian Wood Haruki Murakami

Oprawa miękka

Wydanie: szóste

ISBN: 978-83-7758-569-6

Liczba stron: 472

Wydawnictwo: Muza SA

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Rok wydania: 2013

39,99 zł 25,99 zł


Opis

Napisana w Grecji i we Włoszech jest książką, którą przeczytał "każdy" w Japonii.

Powieść "Norwegian Wood", opublikowana w 1987 przyniosła Harukiemu Murakamiemu ogromny rozgłos.
Sam autor mówi, że było to dla niego wyznanie -
"Nigdy nie napisałem tego typu prostej powieści i chciałem się sprawdzić".
Wiele osób myślało, że jest to powieść autobiograficzna, ale tak nie jest.
"Gdybym napisał prawdę o moim własnym życiu, powieść nie miałaby więcej niż 15 stron."

Akcję umieścił autor w późnych latach 60-tych, symbolem etosu tych lat jest tytułowa piosenka Beatlesów "Norwegian Wood". Bohaterem jest młody człowiek Toru, zafascynowany piękną Naoko. Ich uczucie jest obciążone samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i słabą konstrukcją psychiczną Naoko. Dramatyczne przeżycia bohaterów robią na czytelniku duże wrażenie.

Polecane książki z rabatem do 50%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Oswoić śmierć

2019-02-05 Na samym początku lat 90. trafił nam się nowy nauczyciel języka angielskiego. Nie nauczył nas jednak niczego, ani nie pogłębił w żaden sposób naszych miernych umiejętności posługiwania się językiem Szekspira. Wszystko przez to, że okazał się człowiekiem, który wrócił do ojczyzny po 12 latach pobytu w Japonii. W miejsce jakichkolwiek działań programowych słuchaliśmy historii z życia kraju i społeczeństwa na absolutnym końcu świata. Historii dotyczących zwykłych ludzi, zwykłych rodzin, zwykłych miast. A mimo to ich treść nijak nie chciała pomieścić się w naszych głowach.

Przewracając kolejne kartki „słuchałem" na nowo opowieści wykładowcy. O kraju mającym jeden z najwyższych w świecie odsetek samobójstw dzieci, samobójstw całych rodzin; o społeczeństwie, w którym okazywanie dzieciom akceptacji i ciepła jest formą nagrody za ich osiągnięcia - nie przysługującym każdemu dziecku prawem.

Tę historię Murakamiego rzeczywiście mógł przeczytać w Japonii „każdy". To książka o normalności, o nadziei, o wierze w taką zwyczajną „szarą" miłość. O dojrzewaniu do pokochania kogoś. O dobrym życiu w cieniu śmierci. Takiej, która stoi zawsze blisko i zabiera przyjaciół bez powodu.

https://cyganblog.wordpress.com/2015/12/13/oswoic-smierc/

„Norwegian Wood", Haruki Murakami

2015-12-29 Haruki Murakami to obecnie jeden z najwybitniejszych, jak nie najwybitniejszy, japoński pisarz. Murakami jest autorem interesującym, między innymi dlatego, że wielokrotnie w swoich dziełach, powstających w duchu kultury japońskiej, nawiązuje do literatury Zachodniej. Jest wielbicielem twórczości Franza Kafki i został uhonorowany nagrodą jego imienia w 2006 roku.

Spacer po lesie

2016-01-11 „Norwegian Wood" to powieść, która wyniosła Harukiego Murakamiego na szczyty literackiej popularności i sprawiła, że japońskiego pisarza zaczęli czytać wszyscy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.