Barack Obama

Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 roku w Honolulu na Hawajach. Ten były prezydent Stanów Zjednoczonych studiował na Occidental College, a następnie Columbia University w Nowym Jorku, na kierunku politologia ze specjalnością stosunki międzynarodowe. Barack Obama po skończeniu studiów był inicjatorem licznych projektów społecznych. Uzyskanie tytułu magistra prawa na Harvardzie, umożliwiło mu pracę w prestiżowym piśmie prawniczym.

Barack Obama – historia pierwszego czarnoskórego prezydenta


Obama w 2008 roku wydał autobiograficzną książkę – „Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu”. Odniósł się w niej do lat swojej młodości, które miały niewątpliwie największy wpływ na jego karierę polityczną i prezydenturę. W 2020 roku Obama wydał kolejną książkę pt. „Ziemia obiecana”, która trafiła na listę amerykańskich bestsellerów. Opisuje w niej kulisy swojej II kadencji jako prezydenta USA.

Lukratywny kontrakt z Netflix


Barack Obama po zakończeniu swojej kadencji prezydenckiej założył firmę producencką Higher Ground Production, która podpisała wieloletni kontrakt z platformą Netflix. Obama wraz ze swoją żoną Michelle biorą udział w wielu akcjach społecznych. To polityk znany ze swoich kontrowersyjnych decyzji i nierzadko krytykowanych powszechnie poglądów w kwestii in vitro czy też w innych dziedzinach życia społecznego

Lista książek: Barack Obama

Ziemia obiecana - Barack Obama | mała okładka
-35 %

Ziemia obiecana

Barack Obama

7.4 / 10 (163 ocen)

64,99 zł

42,11 zł

Ziemia obiecana - Barack Obama | mała okładka
-35 %

Ziemia obiecana

Barack Obama

79,99 zł

51,84 zł

Odziedziczone marzenia Spadek po moim ojcu - Barack Obama | mała okładka
-35 %

Odziedziczone marzenia Spadek po moim ojcu

Barack Obama

6.7 / 10 (151 ocen)

44,99 zł

29,16 zł

Odziedziczone marzenia - Barack Obama | mała okładka

Odziedziczone marzenia

Barack Obama

6.7 / 10 (151 ocen)

39,00 zł