Barack Obama

Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 roku w Honolulu na Hawajach. Ten były prezydent Stanów Zjednoczonych studiował na Occidental College, a następnie Columbia University w Nowym Jorku, na kierunku politologia ze specjalnością stosunki międzynarodowe. Barack Obama po skończeniu studiów był inicjatorem licznych projektów społecznych. Uzyskanie tytułu magistra prawa na Harvardzie, umożliwiło mu pracę w prestiżowym piśmie prawniczym.

Barack Obama – historia pierwszego czarnoskórego prezydenta


Obama w 2008 roku wydał autobiograficzną książkę – „Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu”. Odniósł się w niej do lat swojej młodości, które miały niewątpliwie największy wpływ na jego karierę polityczną i prezydenturę. W 2020 roku Obama wydał kolejną książkę pt. „Ziemia obiecana”, która trafiła na listę amerykańskich bestsellerów. Opisuje w niej kulisy swojej II kadencji jako prezydenta USA.

Lukratywny kontrakt z Netflix


Barack Obama po zakończeniu swojej kadencji prezydenckiej założył firmę producencką Higher Ground Production, która podpisała wieloletni kontrakt z platformą Netflix. Obama wraz ze swoją żoną Michelle biorą udział w wielu akcjach społecznych. To polityk znany ze swoich kontrowersyjnych decyzji i nierzadko krytykowanych powszechnie poglądów w kwestii in vitro czy też w innych dziedzinach życia społecznego

Lista książek

Nowość
Ziemia obiecana - Barack Obama | mała okładka
-40 %

Ziemia obiecana

Barack Obama

Jak wyglądała prezydentura Baracka Obamy, pierwszego czarnoskórego prezydenta Stanów Zjednoczonych? Z jakimi problemami zmagał się jeden z najmłodszych amerykańskich prezydentów? Poznaj jego historię z autobiograficznej książki pt. Ziemia obiecana.

Wspomnienia z Białego Domu

Barack Obama jest człowiekiem bardzo otwartym. To polityk dojrzały, którego ukształtowały różne sytuacje, z którymi przyszło mu [...]

Więcej

64,99 zł

38,79 zł

Odziedziczone marzenia

Barack Obama

Więcej

39,00 zł

Odziedziczone marzenia Spadek po moim ojcu - Barack Obama | mała okładka
-36 %

Odziedziczone marzenia Spadek po moim ojcu

Barack Obama

Jedna z najważniejszych książek non-fiction XX wieku
Światowy bestseller przetłumaczony na 27 języków
Niezwykła podróż śladami ojca po odpowiedź na pytanie „kim jestem?”
Kiedy Odziedziczone marzenia ukazały się po raz pierwszy, Barack Obama miał 34 lata i dopiero zaczynał polityczną karierę. Był idealistą, wierzył w siłę oddolnego działania, chciał mobilizować ludzi do walki o lepszy los.
Ale żeby wytyczyć [...]

Więcej

44,99 zł

28,98 zł

Ziemia obiecana - Barack Obama | mała okładka
-34 %

Ziemia obiecana

Barack Obama

We wspomnieniach z czasu prezydentury Barack Obama przedstawia dzieje nieprawdopodobnej przemiany młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazuje zarówno swoje polityczne dojrzewanie, jak i przełomowe momenty pierwszej kadencji swojej prezydentury, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i zawirowań.
Barack Obama zaprasza czytelników do Gabinetu Owalnego i Sali Syt[...]

Więcej

79,99 zł

52,61 zł