Paolo Rodari

PAOLO RODARI – urodził się 26 kwietnia 1973 roku w Mediolanie. Jest znanym włoskim dziennikarzem i pisarzem. Ukończył politologię na Uniwersytecie Katolickim i przeniósł się do Rzymu, gdzie zdobył licencjat z filozofii i teologii na Uniwersytecie Laterańskim. Następnie ukończył również kierunek teologia fundamentalna na Uniwersytecie Gregoriańskim.

Paolo Rodari – dziennikarz i pisarz


Paolo Rodari zajmuje się głównie badaniem filozofii i teologii. Jest autorem dzieł beletrystycznych i non-fiction. Swoją działalność dziennikarską rozpoczął w gazecie „Il Riformista”. W 2009 roku związał się z redakcją „Il Foglio”. Z kolei w 2013 roku rozpoczął pracę w dzienniku „La Repubblica”, z którym jest związany do tej pory.

Paolo Rodari – książki


Paolo Rodari jest współautorem głośnej książki „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzieć”. Napisał ją wraz z Lidią Maksymowicz, która będąc małym dzieckiem trafiła do obozu w Auschwitz. Dziewczynce udało się cudem przeżyć. Paolo Rodari spisał jej traumatyczne wspomnienia. W Polsce ukazała się też inna głośna książka włoskiego dziennikarza pt. „Znak egzorcysty. Moje ostatnie walki z szatanem”. Napisał ją wraz z ojcem Amorthem, który opowiedział mu o swoich najdłuższych i najcięższych egzorcyzmach.

Lista książek: Paolo Rodari

46,99 zł

32,89 zł