Potomek Tudorów - C. W. Gortner | okładka
Między słowami

Potomek Tudorów C. W. Gortner

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-04-20

ISBN: 978-83-240-2672-2
EAN: 9788324026722
Tytuł oryginalny: Tudor Vendetta
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Między słowami
Format: 155x235
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najgłębiej skrywana tajemnica Tudorów, która mogła odmienić bieg historii

Młodziutka Elżbieta Tudor zdobywa upragniony tron, ale nie wolno jej jeszcze odetchnąć z ulgą. Protestancka królowa ma wielu wrogów. Za każdym filarem może kryć się skrytobójca, a każdy łyk wina może zawierać truciznę. Na dodatek w niewyjaśnionych okolicznościach znika najwierniejsza dama dworu Elżbiety, lady Parry.
Brendan Prescott, zaufany szpieg w służbie królowej, otrzymuje od władczyni sekretną misję: musi za wszelką cenę odnaleźć lady Parry. Jednak podczas poszukiwań uświadamia sobie, że oto trafił na trop tajemnicy tak niewiarygodnej, że gdyby wyszła na jaw, z pewnością przyniosłaby zgubę potężnej królewskiej dynastii...

~~ * * * ~~

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do swoich książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał na pewien czas w hiszpańskim zamku. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co za historia

2016-02-12
Jest to niesamowita historia rozgrywająca się w pierwszych miesiącach objęcia tronu przez Elżbietę I.

 

Historia oczami mężczyzny

2015-09-01
Książkę otrzymałam już jakiś czas temu, bo jeszcze w roku akademickim. W kolejce było jednak tyle innych tytułów, że ciągle odkładałam ją na później i na później... I to był bardzo duży błąd! Jeszcze na dodatek przeczytałam opis, że to któryś tom z kolei, więc świadomość rozpoczynania opowieści od środka również nie zachęcała mnie za bardzo do lektury.

Intryga, która mogła doprowadzić do katastrofy

2015-05-28
Gdy zobaczyłam opis tej książki, nie byłam pewna do końca, czy chcę ją przeczytać. Była trochę nie w moim stylu. Doszłam jednak do wniosku, że może jednak warto i po przeczytaniu 352 stron mogę stwierdzić, że nie żałuję.

Intrygi i waśnie na królewskim dworze

2015-05-28

Być królem to niełatwe zadanie, staje się ono po dwakroć trudniejsze jeżeli zamierza się być królową.

Elżbieta Tudor staje na tron w brutalnych i niepewnych czasach przemian religijnych, bezlitosnych intryg, układów, niewierności i zdrady. Musi zachować stan najwyższej uwagi, by na zawsze zaznaczyć swoje miejsce w panteonie angielskich władców.  

Wyjątkowa powieść historyczna

2015-05-18
C.W Gortnera nie trzeba przedstawiać miłośnikom powieści historycznej. Wszak to autor takich książek, jak „Ostatnia królowa", „Wyznania Katarzyny Medycejskiej", „Przysięgi królowej", czy „Sekretu Tudorów". Jego powieści cieszą się ogromną popularnością. „Potomek Tudorów" to jego kolejna powieść, osadzona w czasach, gdy władzę w Anglii przejmuje młodziutka Elżbieta, córka Henryka VIII i Anny Boleyn.

Czyta się z zapartym tchem

2015-05-15
Powieść „Potomek Tudorów" Christophera W. Gortnera opowiada o misji Brendana Prescotta, zaufanego szpiega królowej Elżbiety. Mężczyzna ma odnaleźć najwierniejszą damę dworu władczyni, Lady Parry. Trafia jednak na trop wielkiej tajemnicy, mogącej zagrozić potężnej dynastii.

Intrygująca i wciągająca

2015-05-15
XVI-wieczna Anglia. Elżbieta Tudor zostaje królową. Dotychczas jej życiu zagrażało wiele niebezpieczeństw. Teraz... jest ich tylko więcej. Nie wiadomo, komu można zaufać, a kto spiskuje za plecami młodziutkiej władczyni. Tylko przez przypadek udaje się udaremnić zamach na jej życie. Jakby tego było mało, Elżbieta skrywa przed wszystkimi tajemnicę, która trafiwszy w niepowołane ręce, mogłaby wywołać skandal w całej Europie.

Powieść historyczna przez duże "P"!

2015-05-15
Powieść historyczna skradła moje serce lata temu i od tamtej chwili nie mogę zaspokoić wciąż rosnącego apetytu na ten gatunek literacki. Nie powinno to chyba nikogo dziwić, gdyż któż z nas mógłby oprzeć się perspektywie literackiej podróży do fascynującego świata sprzed stuleci, w którym to przeżywamy zapierające dech w piersiach przygody, romanse, polityczne intrygi, bitewne szaleństwo, wraz z bohaterami historycznej opowieści.

Historia jest kobietą!

2015-05-13
Kolejna książka tego autora i znów jestem oczarowana! Dynamiczna akcja, dworskie intrygi, szpiedzy na królewskim dworze. Niezwykle ciekawa, a do tego lekko napisana.

Historia w odpowiednich dawkach

2015-05-13
Jeśli lubicie dowiadywać się nowych, ciekawych rzeczy, ale historia nie jest waszą ulubienicą, to ta książka jest dla was! Gortner to mistrz! Przemyca fakty historyczne tak, że nawet się nie spostrzeżecie, czego was nauczył! Tym razem opowiada o czasach Elżbiety I.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.