Potomek Tudorów - C. W. Gortner | okładka
Między słowami

Potomek Tudorów C. W. Gortner

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-04-20

ISBN: 978-83-240-2672-2

EAN: 9788324026722

Tytuł oryginalny: Tudor Vendetta

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: Między słowami

Format: 155x235

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Najgłębiej skrywana tajemnica Tudorów, która mogła odmienić bieg historii

Młodziutka Elżbieta Tudor zdobywa upragniony tron, ale nie wolno jej jeszcze odetchnąć z ulgą. Protestancka królowa ma wielu wrogów. Za każdym filarem może kryć się skrytobójca, a każdy łyk wina może zawierać truciznę. Na dodatek w niewyjaśnionych okolicznościach znika najwierniejsza dama dworu Elżbiety, lady Parry.
Brendan Prescott, zaufany szpieg w służbie królowej, otrzymuje od władczyni sekretną misję: musi za wszelką cenę odnaleźć lady Parry. Jednak podczas poszukiwań uświadamia sobie, że oto trafił na trop tajemnicy tak niewiarygodnej, że gdyby wyszła na jaw, z pewnością przyniosłaby zgubę potężnej królewskiej dynastii...

~~ * * * ~~

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do swoich książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał na pewien czas w hiszpańskim zamku. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co za historia

2016-02-12
Jest to niesamowita historia rozgrywająca się w pierwszych miesiącach objęcia tronu przez Elżbietę I.

 

Historia oczami mężczyzny

2015-09-01
Książkę otrzymałam już jakiś czas temu, bo jeszcze w roku akademickim. W kolejce było jednak tyle innych tytułów, że ciągle odkładałam ją na później i na później... I to był bardzo duży błąd! Jeszcze na dodatek przeczytałam opis, że to któryś tom z kolei, więc świadomość rozpoczynania opowieści od środka również nie zachęcała mnie za bardzo do lektury.

Intryga, która mogła doprowadzić do katastrofy

2015-05-28
Gdy zobaczyłam opis tej książki, nie byłam pewna do końca, czy chcę ją przeczytać. Była trochę nie w moim stylu. Doszłam jednak do wniosku, że może jednak warto i po przeczytaniu 352 stron mogę stwierdzić, że nie żałuję.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.