Śnieżny wędrowiec - Elisabeth Herrmann | okładka
Prószyński i S-ka

Śnieżny wędrowiec Elisabeth Herrmann

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-06

ISBN: 978-83-806-9451-4
EAN: 9788380694514
Tytuł oryginalny: Der Schneegänger
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 135x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Rok wydania: 2016

39,90 zł 25,29 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości…
Elisabeth Herrmann urodziła się w Marburgu w 1959 roku. Wiele lat pracowała jako dziennikarka w telewizji RBB. Jej powieści są bardzo popularne i często służą za scenariusze filmowe. Elisabeth Herrmann otrzymała nagrodę Radio Bremen Crime oraz niemiecką nagrodę Crime Fiction 2012. Mieszka z córką w Berlinie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jak zrozumieć mordercę?

2016-08-29
Najczęściej słyszy się o kryminałach i thrillerach tworzonych przez pisarzy skandynawskich. To oni zawładnęli rynkiem powieści kryminalnych, jednak wbrew pozorom, również w innych krajach pojawia się wielu pisarzy tworzących w tym nurcie. W Polsce gatunek kryminału jest bardzo popularny, nie inaczej jest w Niemczech. Właśnie z tego kraju pochodzi pisarka, o twórczości której chciałabym napisać coś więcej.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.