Spisek Tudorów  - C. W. Gortner | okładka
Między słowami

Spisek Tudorów C. W. Gortner

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2014-10-20

ISBN: 978-83-240-2600-5
EAN: 9788324026005
Tytuł oryginalny: The Tudor Conspiracy
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Między słowami
Format: 155x235
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pajęczyna kłamstw i intrygi na dworze Tudorów. Gra, w której stawką jest korona… albo śmierć.

Jest rok 1553. Na angielskim tronie zasiada Maria Tudor, później znana jako Krwawa Maria. Królowa bezwzględnymi metodami próbuje przywrócić w Anglii katolicyzm i zawrzeć sojusz z Hiszpanią. Poddani jednak buntują się przeciw jej rządom. Szepty w pałacowych korytarzach powtarzają imię księżniczki Elżbiety jako kandydatki do przejęcia tronu. Maria zaś czeka tylko fałszywy krok siostry, by raz na zawsze pozbyć się rywalki.
Tymczasem na skutek spisku hiszpańskiego ambasadora listy Elżbiety wpadają w niepowołane ręce, a ich treść wystarczy, by skazać księżniczkę na śmierć. Czy wiernemu szpiegowi uda się odzyskać je na czas?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bond z rapierem

2015-09-09
Nie mam wiele czasu, bo pisanie i czytanie pochłania każdą wolną od obowiązków chwilę, więc rzadko oglądam jakiś film czy serial, o oglądaniu telewizji nie mówiąc. Owszem, do kolacji włączam sobie „Wiadomości", ale twarzyczki naszych polityków i rosyjskie czołgi potrafią zepsuć apetyt nawet największemu smakoszowi, a do takich przecież się nie zaliczam.

W tajnej służbie Jej Książęcej Mości

2014-11-03
Powieść Christophera W. Gortnera naszpikowana jest typowymi dla kryminału elementami szpiegowskimi, tajemnicami i zagadkami. W połączeniu z dobrze narysowanymi i wiarygodnymi postaciami daje to udaną i wciągającą powieść. Akcja jest szybka i dynamiczna. A że nie jest jednoliniowa dowodzą o tym liczne zwroty. Znajdziemy tutaj również wiele elementów sensacyjnych i przygodowych, częściowo opartych na faktach, które przybliżają czytelnikowi historię Anglii tamtych czasów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.