Miesięcznik Znak, numer 679 (grudzień 2011)


Miesięcznik Znak, numer 679 (grudzień 2011)

Oprawa miękka
Wydawnictwo: Miesięcznik Znak

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Nie ma sensu zastanawiać się, czy emocje w polityce są obecne - mówi Marcin Król. Jak ważną pełnią rolę? Które z nich mają na nas największy wpływ? Frank Furedi i Łukasz Paw zgodnie wskazują na lęk jako na emocję, która najsilniej kształtuje postawę obywateli w XXI wieku. Z kolei Franciszek Czech udowadnia, że teorie spiskowe są nie tylko objawem paranoi, ale często stanowią także wygodne narzędzie do opisania skomplikowanego świata, a w polityce stają się skuteczną, choć niebezpieczną bronią.

W „Debatach” wracamy do pytań o polskość głosami Jana Prokopa i Dobrosława Kota. O stosunku Miłosza do Polski pisze także Stanisław Obirek. Rafał Prostak, analizując społeczeństwo amerykańskie, zarysowuje możliwości i ograniczenia religii obywatelskiej.

W dalszej części numeru publikujemy ważne głosy w dyskusji wokół teologii queer i miejsca mniejszości seksualnych w Kościele oraz poruszamy kwestię głodu we współczesnym świecie. Na koniec zaś przemierzamy granice literatury i życia w świecie non-fiction: Małgorzata Szejnert opowiada o pracy reportera, a Anna Nasiłowska o tym, czego nauczyła ją Hanna Krall.
Zachęcamy do lektury!       

Recenzje

Dodaj własną recenzję.
Wygraj książkę.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...