D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor  | okładka
Znak

D-Day. Bitwa o Normandię Antony Beevor

Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-04-28

ISBN: 978-83-240-1354-8

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: D-Day. From Beaches to Paris

Liczba stron: 600

Wydawnictwo: Znak

Format: 150x235

Cena katalogowa: 69,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Komorowska

Zajrzyj do środka

69,90 zł 47,53 zł

Oszczędzasz 22,37 zł
-32 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Najnowsza książka Antony'ego Beevora, autora bestsellerowego "Stalingradu"

6 czerwca 1944 brytyjscy i amerykańscy żołnierze rozpoczęli inwazję na Normandię. Ten dzień przeszedł do historii jako D-Day. Przeprowadzona na gigantyczną i bezprecedensową skalę operacja, w której wzięło udział niemal trzy miliony żołnierzy, stała się początkiem końca Trzeciej Rzeszy.

Antony Beevor - brytyjski historyk, który zdobył sobie fanów na całym świecie książkami takimi jak Berlin 1945. Upadek czy Walka o Hiszpanię - dotarł do wielu nie znanych wcześniej materiałów. Przeprowadził badania w 30 różnych archiwach, w 6 krajach, co czyni z D-Day najlepiej udokumentowaną książkę o bitwie o Normandię.

Autor kreśli fascynujący obraz inwazji, której rozmiary zdumiały nawet Stalina. Dowodzone przez Eisenhowera wojska zaskoczyły Niemców, ale ci nie kapitulowali - dywizje Wehrmachtu i Waffen-SS podjęły próbę rozpaczliwie zaciekłej obrony. Efekt brutalnych walk wkrótce dotknął ludność cywilną, a północna Francja zamieniła się w krwawe piekło. Zwycięstwo zostało okupione ofiarą tak wielką, że nie pozwalało na pełną radość i miało wpływ na późniejsze relacje między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

„Kirkus Review”

Beevor z każdą kolejną książką jest coraz lepszy”.

„USA Today"

„Jedną z mocnych stron Beevora jest umiejętność opisania codziennego życia zwykłych żołnierzy: jedzenia, pogody, zapachu, nastrojów, lęków... Prawdopodobnie to czyni D-Day tak świetną książką”.

Antony Beevor o swojej książce D-Day

Norman Davies o autorze ”D-Day”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

6 czerwca 1944

2010-07-06 Antony Beevor znów napisał imponującą księgę o przełomowym momencie historii. Tym razem zajął się inwazją na Normandię i wszystkim, co stało się później - aż do wyzwolenia Paryża. Rzecz jest - do tego autor zdążył nas poprzednimi opracowaniami przyzwyczaić - drobiazgowa, ale zarazem po swojemu porywająca.
180 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 82 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Bitwa o Normandię: cena zwycięstwa

2010-07-30 Brytyjski historyk precyzyjnie przedstawia militarne i polityczne aspekty lądowania w Normandii 6 czerwca 1944 r.
188 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 82 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Nieznane fakty o D-Day

2010-06-02 Wydawało mi się, że o lądowaniu aliantów w Normandii wiem już prawie wszystko. Jakie dywizje brały udział, kto dowodził, jakie bitwy stoczono, i tak dalej. No właśnie - wydawało mi się. Lektura książki Beevora odkryła mi sferę dotychczas nie znaną, czyli warunki samej walki, jaką toczyli żołnierze amerykańscy, brytyjscy, kanadyjscy, niemieccy oraz jeszcze wielu innych narodowości.
190 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 122 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.