Jung Chang

Jung Chang

Jung Chang urodziła się w 1952 roku w Chinach. Jej ojciec był funkcjonariuszem Komunistycznej Partii Chin, a matka urzędniczką administracji państwowej. W domu wychowywana w kulcie Mao Zedonga przyłączyła się nawet do Czerwonej Gwardii. Z czasem jednak zaczęła się oddalać od wpajanej jej od dziecka ideologii i rozpoczęła studia anglistyczne na Uniwersytecie Syczuańskim. Gdy tylko po śmierci Mao Zedonga Chiny zaczęły otwierać się na świat, w 1978 roku, w ramach stypendium wyjechała na studia językoznawcze do Wielkiej Brytanii. W 1982 uzyskała tam stopień doktora, jako pierwsza w historii osoba pochodząca z Chińskiej Republiki Ludowej.

Kariera pisarska Jung Chang


Choć swą pierwszą książkę pod tytułem "Madame Sun Yat-Sen: Soong Ching-Ling", Jung Chang wydała już w 1986 roku, prawdziwy rozgłos przyniosła jej autobiograficzna powieść „Dzikie łabędzie. Trzy córy Chin", wydana aż w 10 milionowym nakładzie. W 2007 roku spod jej ręki wyszła biografia Mao Zedonga- „Mao. Nieznana historia". Książka przełomowa i kontrowersyjna. Na ogromne uznanie zasługuje biografia "Cixi Cesarzowa wdowa Cixi: Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny". Podczas pracy nad tą książką, autorka korzystała z liczącego aż 12 milionów dokumentów, Pierwszego Archiwum Historycznego Chin.

Wielka sława Jung Chang


Książki Jung Chang są tłumaczone na ponad 40 języków na świecie. "Dzikie Łabędzie", pomimo ogromnej popularności na świecie, są wciąż zakazane w Chinach. Biografia Mao stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii, gdy w ciągu 6 miesięcy od premiery, sprzedaż przekroczyła 60 tysięcy egzemplarzy. Książka o Cesarzowej Cixi została przez New York Times’a nazwana jedną z najbardziej znaczących książek roku.

Lista książek

Nowość
Mao. Nieznana historia - Chang Jung | mała okładka
-32 %

Mao. Nieznana historia

Chang Jung

Przez kilkadziesiąt lat rządził jedną czwartą ludności świata. Jako władca absolutny odpowiadał za śmierć ponad siedemdziesięciu milionów ludzi w czasie pokoju. Kim tak naprawdę był Mao Zedong, człowiek, którego nazywano Bogiem?

Więcej

69,99 zł

47,59 zł

Bestseller
Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin - Chang Jung | mała okładka
-32 %

Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin

Chang Jung

Jung Chang przełamała strach i opowiedziała światu o prawdziwych uczuciach swojego narodu. Od czasu pierwszego wydania Dzikie łabędzie zostały przetłumaczone na 37 języków i sprzedały się w ponad 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. W Chińskiej Republice Ludowej ta książka wciąż jest zakazana.

Więcej

59,99 zł

40,79 zł

Nowość
Cesarzowa wdowa Cixi - Chang Jung | mała okładka
-32 %

Cesarzowa wdowa Cixi

Chang Jung

W wieku szesnastu lat wygrała ogólnokrajowe wybory cesarskich nałożnic i dołączyła do haremu w Zakazanym Mieście. Po śmierci cesarza tron przypadł jej kilkuletniemu synowi, a Cixi szybko zorganizowała przewrót pałacowy i objęła faktyczną władzę w gigantycznym państwie.

Więcej

54,99 zł

37,39 zł

Dzikie łabędzie

Jung Chang

Książka, która poruszyła czytelników na całym świecie. Nie można jej przeczytać tylko w Chinach, gdzie wciąż jest zakazana przez władze. Przejmująca opowieść o trzech pokoleniach jednej rodziny, której doświadczenia tworzą niezwykły obraz przemian, jakie dokonały się w Chinach.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Cesarzowa wdowa Cixi

Jung Chang

Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny. W wieku szesnastu lat dołączyła do haremu w Zakazanym Mieście. Po śmierci cesarza tron przypadł jej kilkuletniemu synowi, a Cixi szybko zorganizowała przewrót pałacowy i objęła faktyczną władzę w gigantycznym państwie.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł