Jung Chang

Jung Chang

Jung Chang to autorka słynnych „Dzikich łabędzi” oraz monumentalnej biografii Mao. W pracy nad biografią Cixi korzystała z liczącego 12 milionów dokumentów Pierwszego Archiwum Historycznego Chin. Ogromnej większości cytowanych w tej książce źródeł nie widział i nie używał dotąd nikt spoza Państwa Środka.

Lista książek

Tylko na znak.com.pl
Mao. Nieznana historia - Chang Jung | mała okładka
-25 %

Mao. Nieznana historia

Chang Jung

Przez kilkadziesiąt lat rządził jedną czwartą ludności świata. Jako władca absolutny odpowiadał za śmierć ponad siedemdziesięciu milionów ludzi w czasie pokoju. Kim tak naprawdę był Mao Zedong, człowiek, którego nazywano Bogiem?

Więcej

69,99 zł

52,49 zł

Tylko na znak.com.pl
Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin - Chang Jung | mała okładka
-25 %

Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin

Chang Jung

Jung Chang przełamała strach i opowiedziała światu o prawdziwych uczuciach swojego narodu. Od czasu pierwszego wydania Dzikie łabędzie zostały przetłumaczone na 37 języków i sprzedały się w ponad 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. W Chińskiej Republice Ludowej ta książka wciąż jest zakazana.

Więcej

59,99 zł

44,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Cesarzowa wdowa Cixi - Chang Jung | mała okładka
-25 %

Cesarzowa wdowa Cixi

Chang Jung

W wieku szesnastu lat wygrała ogólnokrajowe wybory cesarskich nałożnic i dołączyła do haremu w Zakazanym Mieście. Po śmierci cesarza tron przypadł jej kilkuletniemu synowi, a Cixi szybko zorganizowała przewrót pałacowy i objęła faktyczną władzę w gigantycznym państwie.

Więcej

54,99 zł

41,24 zł

Dzikie łabędzie

Jung Chang

Książka, która poruszyła czytelników na całym świecie. Nie można jej przeczytać tylko w Chinach, gdzie wciąż jest zakazana przez władze. Przejmująca opowieść o trzech pokoleniach jednej rodziny, której doświadczenia tworzą niezwykły obraz przemian, jakie dokonały się w Chinach.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Cesarzowa wdowa Cixi

Jung Chang

Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny. W wieku szesnastu lat dołączyła do haremu w Zakazanym Mieście. Po śmierci cesarza tron przypadł jej kilkuletniemu synowi, a Cixi szybko zorganizowała przewrót pałacowy i objęła faktyczną władzę w gigantycznym państwie.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł