Katarzyna Kubisiowska

Urodzona w 1971 roku, absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zawodowo związana z „Tygodnikiem powszechnym”. Autorka książek „Rak po polsku” i biografii Jerzego Pilcha „Pilch w sensie ścisłym”.

Lista książek

Szaflarska. Grać, aby żyć  - Katarzyna Kubisiowska | mała okładka
-19 %

Szaflarska. Grać, aby żyć

Katarzyna Kubisiowska

Wspaniała, jedna z najlepszych polskich aktorek, ikona- Danuta Szaflarska.

Urodzona w 1915 roku we wsi Kosarzyska. Kiedy aktorka miała 9 lat zmarł jej tata. Z kochana matką i bratem opuściła wieś i zamieszkała w Nowym Sączu. Od najmłodszych lat była zakochana w teatrze. Z innymi dziećmi na wsi odgrywali różne scenki. Poważniejsza przygoda z teatrem rozpoczęła się dzięki jej nauczycielowi Bolesławowi Barbackiemu, który słysząc głos Szaflarskiej kazał jej następnego dnia udać się do teatru.

Więcej

44,99 zł

36,23 zł

Pilch w sensie ścisłym. Biografia - Katarzyna Kubisiowska | mała okładka
-32 %

Pilch w sensie ścisłym. Biografia

Katarzyna Kubisiowska

Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczylikiem

Katarzyna Kubisiowska

"Rak po polsku" jest zapisem spotkań z Justyną Pronobis-Szczylik, psychoonkolożką, oraz jej mężem profesorem Cezarym Szczylikiem, onkologiem. To książka o lekarzach, którzy wykonują swój zawód z determinacją i wbrew przeciwnościom losu, a także o kondycji polskiej nauki i uwikłaniu jej w politykę.

To rozmowy o biznesie farmaceutycznym i oskarżenie rodzimej klasy rządzącej o działanie na szkodę zdrowia obyw[...]

Więcej

34,90 zł

20,63 zł