Hue 1968 Wietnam we krwi - Mark Bowden | okładka
Poznańskie

Hue 1968 Wietnam we krwi Mark Bowden

Oprawa twarda
ISBN: 978-83-797-6198-2
EAN: 9788379761982
Liczba stron: 640
Cena katalogowa: 69,90 zł

69,90 zł 44,53 zł

Oszczędzasz 25,37 zł
-36 %
Zamówienie wyślemy 2020-08-10

 

Rabaty sięgające do 80%

 

 

Opis

Obok książek Marka Bowdena trudno przejść obojętnie. Jest on autorem tak znanych tytułów, jak: Helikopter w ogniu, Zabić bin Ladena, Polowanie na Escobara, według których nakręcono głośne filmy i seriale. Na podstawie Hue 1968 zapowiedziany jest serial, a udział reżysera Michaela Manna gwarantuje produkcję najwyższej jakości.

Hue 1968 to niezwykle plastyczny opis zmagań bojowych w największej z bitew stoczonej przez Amerykanów od czasów zakończenia II wojny światowej. Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do archiwów wojennych w USA i Wietnamie oraz wywiadów z uczestnikami obu stron, Bowden opowiada o każdym etapie bitwy z różnych punktów widzenia. Taka wizja amerykańskiego “zwycięstwa” pokazuje nam obraz wojny znanej z wstrząsających obrazów Czasu apokalipsy Coppoli czy Full Metal Jacket Kubricka. Rozgrywana przez miesiąc i kosztująca 10 000 zabitych, bitwa o Hue była zdecydowanie najkrwawsza w całej wojnie. Kiedy się skończyła, amerykańska debata już nigdy nie podjęła tematu wygrania wojny, tylko sposobów wycofania się z niej.

Promocja książki i wywiad z autorem

Fanpage autora w sewisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

super

2019-03-25
Świetna książka, autor genialnie oddaje emocje i klimat, wiele rozmów przeprowadzonych z uczestnikami tych wydarzeń, osobami pamiętającymi zdarzenia z Wietnamu, analiza korespondencji. Wartościowa pozycja, warta uwagi i przeczytania. Fantastyczna, polecam!

Polecam

2019-03-25
Zawsze interesowałem się historią, ale niestety temat wojny w Wietnamie był w szkole nieco marginalizowany i nie przywiązywano do tego większej wagi, nad czym zawsze ubolewałem. Książka pokazuje badzo szczególny moment dla tego konfliktu, Hue 1968 rok i wielkie zaskoczenie dla amerykańskich fachowców. Autor świetnie oddaje klimat tamtych wydarzeń, rozmawia z wieloma osobami, różnych rangą żołnierzy jak i ochotników i to z obu stron konfliktu. Fantastycznie przedstawiony obraz tych zdarzeń jak i dobrze oddane emocje, książkę dzięki temu czyta się bardzo szybko, pochłania się ją.

"Hue1968"

2019-03-25
Śwetna, fascynująca i bardzo wciągająca książka, autor wybrał bardzo szczególny okes w historii, tym samym pozycja wywołała sporo kontrowersji i szumu w Stanach Zjednoczonych, co stanowi chya najlepszą rekomendację do jej przeczytania. Jest też dobrze napisana, dzięki temu ciężko się od niej oderwać, bardzo polecam, fantastyczna.

Dobra książka

2019-03-25

Fantastyczna książka, opisuje niezwykle ciekawy historycznie moment w wojnie w Wietnamie, ale nie tylko z wojskowego i historycznego punktu widzenia. Bardzo mi się podoba, że autor zasiegnął opnii i rozmawiał również z osobami z Wietnamu, co prawda jest ich znacznie mniej niż Amerykanów, ale mimo to świetnie, że książka nie jest taka jednostronna, a i opinie amerykańskie nie zawsze są takie jednoznaczne, ich perspektywa potrafi być bardzo zróżnicowana.

Spodobał mi się nieco bardziej psychologiczny moment, w którym autor wykorzystuje korespondencję z najbliższymi, to bardziej emocjonalna część, bardzo wartościowa, dodaje kolejnego wymiaru całości książki. 

Bardzo polecam, niesamowicie ciekawa i wciągająca książka!

Świetna książka

2019-03-25
Bardzo dobrze napisana książka, świetnie oddaje klimat wydzreń z Wietnamu sprzed ponad 50 lat. Widać, że autor wykonał dużo pracy nad ta książką, zebrał pokaźny materiał, przeprowadził masę wartoścowych wywiadów z osobami pełniącymi różne funkcje i stojące po obu stronach konfliktu. Mam tylko wrażenie, że polskie wydanie ma nieco błędów edytorskich, nie zostala zbyt dobrze dopracowana, mimo to książka jest warta uwagi, polecm.

Fantastyczna książka

2019-03-25

Bitwa o Hue była najwazniejszym momentem ofensywy Tet przeprowadonej przez Północny Wietnam, skala jaką przybrał atak była wielkim zaskoczeniem dla amerykańskich oficerów, a  sam timing doskonale obrany, bowiem przypadł na moment, gdy wielu żołnierzy dostało urlopy z okazji nowgo roku - Roku Małpy. Niewątpliwie waży moment dla historii Stanów Zjednoczonych jak i Wietnamu, godny zapamietania z historycznego punktu widzenia i odpowedniego upamiętnienia. W tym przypadku Mark Bowden świetnie się spisał i napisał genialną książkę.

Klimat tamtych wydarzeń został przez autora oddany naprawdę bardzo dobrze, a to przede wszytskim dzięki ukazaniu wielu perspektyw, nie tylko tej amerykańskiej, nie tylko najwazniejszych dowódców, ale również szeregowych czy nawet ochotników. Oczywiście perspektywa amerykańska przeważa, ale jest ona sama w sobie na tyle zróżnicowana, że nie ujmuje to w ogóle treści. 

Fantastycznym zabiegiem było wykorzystanie również korespondencji z najbliższymi, dzięki temu książka jest momentami bardzo emocjonalna, przez to książka nie jest już tylko zapisem historycznych wydarzeń, dużo zyskuje dzięki tym najbardziej emocjonalnym opiniom. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.