Folwark Konstancji Tom 2 Niebieska sukienka - Grażyna Jeromin-Gałuszka | okładka
Prószyński Media

Folwark Konstancji Tom 2 Niebieska sukienka Grażyna Jeromin Gałuszka

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-816-9090-4
EAN: 9788381690904
Liczba stron: 468
Format: 125x195mm
Cena katalogowa: 29,99 zł

29,99 zł 20,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

„NIEBIESKA SUKIENKA” TO DRUGI TOM PORYWAJĄCEJ LITERACKIEJ SAGI!

To dwustuletnia historia, przeplatająca w sobie wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i niewierność. Emocje i wydarzenia przeplatają się z sobą w zawrotnym tempie, czyniąc z opowieści pełną niespodzianek podróż do dawno minionego świata.

Rok 1920, pierwsze lata po odzyskaniu niepodległości, moment na odbudowę kraju po wojnie i scalenie w jedna całość trzech osobno funkcjonujących pod zaborami obszarów. Straty dosięgły nawet Folwark w Osadzie, pomimo tego, że znalazł się poza bezpośrednimi działaniami wojennymi. Teraz kolejne pokolenia Maryni Popiel i Andrzeja Konarskiego muszą poradzić sobie ze stratami i uszczerbkami Folwarku.

Florentyna, druga właścicielka Folwarku nadal żyje i czeka na powrót Kacpra Janczara z dalekiej Syberii. Owoc ich miłości – Klara doczekała się trzech córek: Emilii, Klementyny i Meli. Przed każdą z nich świat stoi otworem, wystarczy dokonać odpowiednich wyborów. Jednak w mniemaniu ich matki, dokonują takich, z którymi zdrowy rozsądek ma niewiele wspólnego, co uruchamia ciąg dramatycznych zdarzeń.

Autorka opowiada o swojej książce

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Rewelacja, polecam!

2019-06-05

Niebieska sukienka, to kontynuacja niesamowitej powieści Folwark Konstancji. Napisana równie dobrze co pierwszy tom sagi. To co może się podobać najbardziej to język jakim jest napisana, w tej książce każdy posługuje się tak pieknym, kwiecistym, ale przy tym zrozumiałym językiem, że aż miło czytać i pochłania się powieść w całości, na raz!

Zachwyca jak skonstuowane sa postaci i ich psychika, wydarzenia, umiejscownie wszystkiego tuz po odzyskaniu niepodległości, gdy Polska musiała jakoś posklejac sie i odbudowac po trudach wojny i latach niebytu. 

Bardzo dobra książka, czyta się świetnie, piękna opowieść i fascynujący bohaterowie. 

Świetna

2019-06-05
Bardzo dobrze czytało się nową książkę Pani Grażyny Jeronim Gałuszki, po świetnym "Folwarku Konstancji" oczekiwałam czegoś równie dobrego i intrygującego i nie zawiodłam się, jest to zdecydowanie równie świetna, jak nie lepsza książka. Mam nadzieję, że trzeci tom sagi również mnie rozczaruje bo po przeczytaniu "Niebieskiej sukienki" az chciałoby się przeczytać więcej.

Niebieska sukienka

2019-06-05

"Niebieska sukienka" ma w sobie wszystko co kocham w książkach, jest miejse na śmiech, smutek, gniew i łzy. Potrafi bawić i trapić, poprawiać nastórj i wywolywać banana na twarzy.

W ksiażce mamy do czynienia z tyloma emocjami jednocześnie, że czasem ciężko nadążyć i pzrewidzieć co wydarzy się za chwilę. Czytało się rewelacyjnie, bo akcja jest bardzi dobrze i starannie przemyślana. 

Akcja ma miejsce w latach 1920-1922 więc jest to też bardzo interesująe, obserwowanie losów bohaterek tuz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i po uzyskaniu przez Polki praw wyborczych. Świetna ksiażka, zachęcam do zapoznania się z pierwszą częścią, tą no i liczę na tzrecią częśc sagi, oby była równie dobra!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.