Księga cmentarna - Neil Gaiman | okładka
Mag

Księga cmentarna Neil Gaiman

Oprawa twarda
Wydanie: trzecie
ISBN: 978-83-748-0832-3
EAN: 9788374808323
Tytuł oryginalny: The graveyard book
Liczba stron: 224
Format: 140x220mm
Cena katalogowa: 32,00 zł
Tłumaczenie: Paulina Braiter

32,00 zł 22,08 zł

Produkt niedostępny

Opis

„Ludzie chcą zapominać o tym co niemożliwe. Dzięki temu ich świat staje się bezpieczniejszy.”

Niespodziewanie małemu chłopcu udało się uciec przed mordercą chcącym zabić całą jego rodzinę. Ale jeszcze bardziej zadziwiający okazuje się być fakt, że dziecko odnajdzie schronienie na miejscowym cmentarzu. Mieszkańcy postanawiają się nim zaopiekować, dając mu „Swobodę Cmentarza”. Chłopiec, wychowywany przez duchy, zjawy i widma, zostaje zawieszony między światami żywych i umarłych

Chłopiec próbuje się zmierzyć ze swoją przeszłością i pogodzić się ze stratą bliskich, aby móc wkroczyć w dorosłość, ale morderca nie ustaje w wysiłkach, aby dokończyć to co zaczął i dopaść Nikta…

Instagram autora

Facebook autora

Fragment książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Księga cmentarna

2019-08-21
Zacznijmy może od początku - czyli od okładki.
Muszę przyznać, że jest to jedna z niewielu książek, które kupiłam tylko i wyłącznie ze względu na okładkę, nie czytając opisu, opinii ani nawet nazwiska autora. Jeśli mam być szczera to nawet nie zamierzałam jej czytać, bo książka ta miała po prostu uświetniać moją półkę.
Jednak pewnego dnia stwierdziłam zaskoczona, że nie mam co czytać. I wtedy właśnie mój wzrok padł na „Księgę cmentarną". Okazało się, że treść książki jest nie równie, ale znakomitsza od okładki! Po prostu cudo!
"Księga cmentarna" jest świetną książką, z ciekawą fabułą i mrocznym humorem. Styl pisarza jest niezwykle lekki, co w porównaniu ze stanem życiowym, a właściwie jego brakiem większości bohaterów daje piorunujący efekt. Lektura sama w sobie dostarcza przyjemności dla każdego, kto chce przeczytać po prostu dobrą książkę.
Gorąco polecam

Niecodzienna lektura

2019-08-21
Książka jest ciekawa, ale również bardzo dziwna. Dziecko, uciekając przed śmiercią znajduje azyl na cmentarzu? Opieka, którą otrzymał chłopiec nie pochodzi od żywych, ale umarłych? Niezwykła historia dziecka dorastającego jednocześnie w dwóch światach. W pewnych momentach włoski stawały mi dęba na rękach.
Książka przeraża, ale jednocześnie wciąga i tak łatwo nie wypuszcza czytelnika. Zdecydowanie polecam ją każdemu!

NIEMOŻLIWE?

2019-02-05
Ludzie chcą zapomnieć o tym co niemożliwe. Dzięki temu ich świat staje się bezpieczniejszy.


Historie Neila Gaimana są jakimś nowym poziomem fantasy. Niewiele można powiedzieć o tej książce w sposób, który nie zepsułby przyjemności jaką przygotował autor - i co bardzo ważne - dawkuje i odkrywa czytelnikowi stopniowo, z umiarem i systematycznie. Z każdym rozdziałem (które są odrębnymi historiami) zdobywamy coraz większą wiedzę o bohaterach, tle wydarzeń, świecie w którym rozgrywa się historia. I nie jest przesadą, że w perfekcyjnie zaplanowany sposób apetyt czytelnika naprawdę rośnie w miarę jedzenia.

Łamanie konwencji i symboli świata nadprzyrodzonego nabiera tu dodatkowo czarownego (niezłe słowo - co?) charakteru. Jest nawet polski (ha ha ha!) akcent.
Dla mnie bomba!
Doskonała, najwyższa jakość wśród lżejszej (czy jednak na pewno lżejszej?) literatury.

https://cyganblog.wordpress.com/2016/01/15/niemozliwe/

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.