Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - Opracowanie zbiorowe | okładka
Filia

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Opracowanie Zbiorowe

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-12-07

ISBN: 978-83-807-5153-8
EAN: 9788380751538
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: Filia
Format: 140x200mm
Cena katalogowa: 37,90 zł
Rok wydania: 2016

37,90 zł 23,21 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.

Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście Alicję w Krainie Czarów, a dla bezwzględnego reżysera Opowieść wigilijną. Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi Wielka księga Kubusia Puchatka.

Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książki, które zmieniają życie

2016-12-02
„Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" to zbiór opowiadań, który niedawno ujrzał światło dzienne. Książka zawiera osiem opowiadań napisanych przez różnych, polskich pisarzy i pisarki. A wśród nich znajdują się: Gabriela Gargaś, Agnieszka Krawczyk, Remigiusz Mróz, Marta Obuch, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz oraz Liliana Fabisińska.

Ukłon w stronę książki

2016-11-23
Zbiory opowiadań to specyficzne książki. Jedni je uwielbiają, inni wręcz nie znoszą. Mają jednak jedną ogromną zaletę. Dzięki nim, można przypadkowo trafić na opowiadanie, które przykuje naszą uwagę, zaintryguje nas, zaciekawi.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.