Legendy wrocławskie i dolnośląskie - Krysztof Kwaśniewski | okładka
Poznańskie

Legendy wrocławskie i dolnośląskie Krzysztof Kwaśniewski

Oprawa twarda
ISBN: 978-83-797-6307-8
EAN: 9788379763078
Liczba stron: 472
Format: 17.6x24.2
Cena katalogowa: 49,90 zł

49,90 zł 31,22 zł

Oszczędzasz 18,68 zł
-37 %
Zamówienie wyślemy 2020-09-28

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

Chciałbyś odbyć wyprawę przez stulecia historii? Poznać początki miasta latami przechodzącego z rąk do rąk? Wybierasz się na wycieczkę na malowniczy Dolny Śląsk, a może po prostu pragniesz poznać interesującą historię?

Zbiór legend i dolnośląskich podań zawiera historie większości nawiązujące do zachowanych w pamięci ludzi postaci lub wydarzeń historycznych. Jako, że kiedyś przekazywano opowieści w sposób ustny są one ubarwione przez ludzką wyobraźnie. Opowieści zawierają elementy baśniowe przez co można je określić jako podania, legendy czy baśnie.

Zapowiedź książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Must have dla fanów starych baśni i legend

2019-09-02
O większości z miast czy różnych miejscowości krążą legendy, najbardziej znanymi są chyba te krakowskie oraz warszawskie... A wrocławskie? Kwaśniewski postanowił wzbogacić wiedzę zainteresowanych i wydał składającą się z dwóch części publikacje ,, Legendy wrocławskie i dolnośląskie". Okazuje się, że jest ich jednak kilka, szczególnie wiele o duchach oraz diabłach. Do każdej z opisanych legend dodał komentarz uwzględniający rys historyczny co mnie się bardzo podobało i zaciekawiło. Z tej pozycji można naprawdę bardzo wiele się dowiedzieć. Polecam przeczytać, szczególnie mieszkańcom Wrocławia i dolnośląskiego regionu. ; )

Polecam !

2019-09-02
Do przeczytania książki zachęciła mnie przepiękna okładka, która z miejsca kojarzy się z baśniami i legendami. Na duży plus zasługują również dodane do opowiadanej legendy rysunki oraz zdjęcia miejsca lub przedmiotu, o którym mowa.
Muszę powiedzieć, że niektóre z legend zawartych w tej książce znałam dobrze i powiem szczerze, że potrafią sprawić, że włosy na rękach staja dęba!

Wroclove <3

2019-09-02
Kocham Wrocław i dzięki przeczytaniu tego zbioru odkryłam go na nowo. Krótkie opowiadania wyjaśniają przyczyny powstania różnych nazw własnych miejsc, miejscowości czy budowli, o których historii( tu musze ze wstydem przyznać) nie miałam żadnego pojęcia. Książka jest napisana w bardzo przyjemnym i łatwym do czytania języku, który pozwala nam się przenieść w czasy legend i mitów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.