Mały Wielki Człowiek - Thomas Berger | okładka
Prószyński Media

Mały Wielki Człowiek Thomas Berger

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-806-9171-1
EAN: 9788380691711
Tytuł oryginalny: Little big man
Liczba stron: 672
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 130x200mm
Cena katalogowa: 59,90 zł
Tłumaczenie: Lech Jęczmyk

59,90 zł 40,48 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jack Crabb, stulatek, opowiada reporterowi historię swojego długiego i niezwykłego życia na Dzikim Zachodzie. Adoptowany przez Czejenów, musiał przystosować się do życia w odmiennej kulturze. Wrodzona umiejętność przystosowywania się do zmian pozwoliła mu poznać wielu ludzi i podejmować różne zajęcia. Był rewolwerowcem, osadnikiem, handlarzem, przewodnikiem gen. George’a A. Custera, świadkiem bitwy nad Little Bighorn i pomocnikiem Dzikiego Billa Hickoka. Crabb, opowiadając o swoim życiu, opowiada historię dziewiętnastowiecznej Ameryki. Pełna czarnego humoru opowieść zawiera wiele momentów dramatycznych oraz społeczny komentarz na temat uprzedzeń i niesprawiedliwości.
„Mały Wielki Człowiek” został przeniesiony na srebrny ekran w 1970 przez Arthura Penna. Rolę tytułową zagrał Dustin Hoffman.
Wielka epicka powieść na miarę Marka Twaina.
Henry Miller
Najlepsza powieść o Dzikim Zachodzie.
„The New York Times Book Review”
Berger przenikliwie i wyjątkowo trafnie opisał Dziki Zachód. Jego umiejętność opowiadania i cyniczny humor czynią tę powieść wyjątkową.
„The New York Times”
Thomas Louis Berger (ur. w 1924) – pisarz amerykański. Były żołnierz, służył m.in. w Europie. Studiował na Uniwersytecie w Cincinnati i Columbia University, pracował jako bibliotekarz i dziennikarz. Jest autorem kilku powieści.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.