Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Stieg Larsson | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-7554-081-9
EAN: 9788375540819
Tytuł oryginalny: Män som hatar kvinnor
Liczba stron: 640
Wydawnictwo: Czarna Owca
Format: 13.5x21.0cm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Beata Walczak-Larsson

39,90 zł 25,60 zł

Produkt niedostępny

Opis

Dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger.
Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

>

To niezwykła historia kryminalna, napisana z ogromnym wyczuciem współczesności, skutecznie, dokładnie i profesjonalnie

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, redaktor czasopisma Millennium, przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć...


Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - pierwsza książka z serii Millenium Stiega LarssonaPierwsza z trzech książek w serii Millennium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet – debiut Stiega Larssona to niezwykła historia kryminalna, napisana z ogromnym wyczuciem współczesności, skutecznie, dokładnie i profesjonalnie. Larsson udowadnia, że ma niezwykle rozległą wiedzę i równie wielką przenikliwość. Dzięki temu jego fabuła staje się bardzo wiarygodna. Autor ma fantastyczną zdolność jednoczesnego prowadzenia wielu skomplikowanych wątków, które błyskotliwie wiąże ze sobą. To pierwsza z trzech książek o Mikaelu Blomkviście i Lisbeth Salander.

Pozostałe książki w Trylogii Millenium: Dziewczyna, która igrała z ogniem, Zamek z piasku, który runął

Inni klienci sprawdzali również

34,90 zł

23,73 zł

36,90 zł

24,99 zł

Ekobiografia Krakowa - Autor zbiorowy | mała okładka
-55 %

Ekobiografia Krakowa

Autor zbiorowy

6.5 / 10 (15 ocen)

44,90 zł

20,21 zł

34,99 zł

23,79 zł

Nowość

44,99 zł

30,59 zł

Tylko na znak.com.pl

49,99 zł

37,49 zł

Inne książki z tej kategorii

37,90 zł

25,77 zł

Rywalka - Sandie Jones | mała okładka
-32 %

Rywalka

Sandie Jones

7.4 / 10 (1400 ocen)

36,90 zł

24,99 zł

Kręgi -  | mała okładka
-55 %

Kręgi

Zbigniew Zborowski

7.5 / 10 (318 ocen)

37,90 zł

16,99 zł

Winowajcy - Ingar Johnsrud | mała okładka
-32 %

Winowajcy

Ingar Johnsrud

7.8 / 10 (18 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

W błogiej nieświadomości - JP Delaney | mała okładka
-33 %

W błogiej nieświadomości

JP Delaney

7.4 / 10 (286 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

Zabijaj uważnie - Karsten Dusse | mała okładka
-32 %

Zabijaj uważnie

Karsten Dusse

7.6 / 10 (304 ocen)

44,99 zł

30,59 zł

Pamiętaj o mnie - Megan Miranda | mała okładka
-33 %

Pamiętaj o mnie

Megan Miranda

7.4 / 10 (49 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

Miasto szpiegów
 - Krajewski Marek | mała okładka
-32 %

Miasto szpiegów

Marek Krajewski

6.6 / 10 (190 ocen)

42,99 zł

29,23 zł

Tylko na znak.com.pl

42,99 zł

32,24 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jadłeś, nie pisz!

2016-01-04
Stieg Larsson był szwedzkim reporterem zajmującym się prawicowym ekstremizmem, człowiekiem lewicy, który nawet swój spadek zapisał partii, wielbicielem fastfoodów, który swoją miłość do ociekających tłuszczem kanapek okupił życiem. Co skłoniło go do napisania jednego z największych bestsellerów ostatnich lat? Wypalenie zawodowe? Kiepska sytuacja materialna? Prawdopodobnie jedno i drugie; prawdopodobnie właśnie dlatego jego powieść jest tak kiepsko napisana. Zacznijmy jednak od zalet „mężczyzn", szczelnie ukrytych pod grubą warstwą wad.

GENIALNY KRYMINAŁ STIEGA LARSSONA

2015-11-27

O życiu Stiega Larssona, szwedzkiego pisarza i autora Trylogii „Millenium”, krążą już legendy. Jego bogata, choć nie najdłuższa biografia nadaje się na scenariusz fascynującej, trzymającej w napięciu  powieści. Oddany pod opiekę babci i dziadka, wychowywany w rodzinie o silnie antyfaszystowskich  poglądach, Stieg był znany  ze swej działalności na rzecz zwalczania rasizmu, seksizmu i nazizmu. Był charyzmatycznym dziennikarzem (choć długo nieznanym szerszej publice) i działaczem społecznym Fundacji i czasopisma Expo, gdzie przeciwdziałał rozwojowi skrajnej prawicy, a także każdemu przejawowi łamania praw człowieka.

Pierwsza część Trylogii „Millenium”, zatytułowana „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, opowiada historię  okrytego złą sławą dziennikarza, Mikaela Blomkvista, który chcąc zdemaskować wpływowego businessmana, oskarża go o korupcję i oszustwo. Sprawa trafia do sądu i zostaje rozstrzygnięta na korzyść przeciwnika Michaela; zostaje on więc wysłany do więzienia. Mikael, świadomy swych win ale także rozgoryczony własną naiwnością, postanawia usunąć się w cień, by ratować wizerunek wydawnictwa Millenium, w którym pracuje. Niespodziewanie jednak otrzymuje ofertę pracy od jednego z najbardziej znanych nazwisk w Szwecji – Henrika Vangera. Wersją oficjalną jego zadania jest spisanie dziejów rodu Vangerów – nieoficjalną zaś próba wyjaśnienia zniknięcia i domniemanego morderstwa jednej z członkiń rodziny – siostrzenicy Henrika, Harriet. Mikael, upokorzony i w depresji, postanawia przyjąć ofertę – choć nie wie jeszcze, że może to zagrozić jego własnemu życiu. Zagłębia się więc w mroczną i niejednoznaczną historię rodu, gdzie każdy jego członek zdaje się nie być tym, za kogo się podaje. Z pomocą przychodzi mu jednak genialna hakerka i researcherka Lisbeth Salander.

„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stieg Larsson

2015-11-26

„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to pierwszy tom trylogii „Millenium” autorstwa Stiega Larssona. Głównymi bohaterami cyklu są dziennikarz Mikael Blomkvist i błyskotliwa hakerka Lisbeth Salander, a także cała redakcja miesięcznika „Millenium”.

Co prawda, nazywanie „Millenium” trylogią może w tym momencie nie być zasadne, gdyż w księgarniach pojawiła się czwarta część pod tytułem „Co nas nie zabije”, jednak napisana została przez dziennikarza Davida Lagercrantza. Nie mam zamiaru łączyć tej książki z trylogią Larssona. „Co nas nie zabije” klasyfikuje jako nawiązanie, w którym autor posługuje się postaciami, które stworzył Larsson.

Mikaela Blomkvista poznajemy, gdy staje przed sądem za zniesławienie poważanego i bogatego biznesmana. Sprawa jest przegrana. Dziennikarz jest świadomy, że uległ prowokacji i wszedł w pułapkę, przez którą musiał zapłacić olbrzymie odszkodowanie i spędzić trzy miesiące w więzieniu. Jego kariera jest skończona. Odchodzi z gazety „Millenium”, którą stworzył razem ze swoją przyjaciółką Erika Berger, pozostawiając na jej barkach podupadający miesięcznik, którego nikt nie chce czytać po aferze sądowej Blomkvista.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.