Nieśmiertelna piramida - Javier Sierra | okładka
Sonia Draga

Nieśmiertelna piramida Javier Sierra

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-12

ISBN: 978-83-799-9648-3
EAN: 9788379996483
Tytuł oryginalny: LA PIRÁMIDE INMORTAL
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 14.3x20.7
Cena katalogowa: 37,00 zł
Tłumaczenie: Jerzy Wołk-Łaniewski
Rok wydania: 2016

37,00 zł 22,45 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść o trzech dnia z życia Napoleona!

Napoleon był uważoany za jednego z najpotężniejszych ludzi w swoich czasach. Nie kto inny ale on sam podbił prawie całą Europę. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę z tego że jako młody dowódca stanął na czele mało znanej wyprawy militarno - badawczej do Egiptu, która zupełnie go odmieniła. Podczas tej wyprawy Napoleon sam wszedł do Wielkiej Piramidy i przebywał w niej przez trzy dni. Co się tam wydarzyło? Jak ta wyprawa zmieniła jego życie?

Książa opowida o trzech tajemniczych dniach z życia Napoleona w 1799 roku. Rok wcześniej Wojska francuskie wraz z setką naukowców przybywają do Egiptu. Napoleon ma do zrealizowania trzy cele:
1. Wyprzeć Turków i zajac strategiczną pozycję w regionie
2. Zablokować ważny szlak handlowy łączący Wielką Brytanię z Azją
3. Zdobyć możliwie jak najwięcej informacji o cywilizacji rządzonej przez faraonów.

Napoleon nie zdaje sobie sprawy z tego, co odkryje w Egipcie...

Fanpage autora w serwisie Facebook

Profil autora w serwisie Instagram

Fragment książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Piramidy skrywają w sobie wiele tajemnic

2019-08-29

Uwielbiam wszystkie książki, których akcja dzieje się w starożytnym Egipcie bądź też dotyczy Piramid czy Doliny Królów. Muszę przynać, że autor wymyślił genialną fabułę wplatając do niej jednego z najwybitniejszy europejskich dowódców. Widać że autor przyłożył się do tematu i dokładnie przestudiował informacje o starożytnym Egipcie, ich wierzeń i religii.


Nieśmiertelna piramida jest książką jedyną w swoim rodzaju - jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z taką książką. Jestem nią po prostu zachwycona. W książce pełno jest tajemniczości i takiej ezoteryczności - jak dla mnie klimat nie do podrobienia. Kto wie co jeszcze czai się we wnętrzu jednej z najbardziej zagadkowych budowli świata?

Napoleon w Egipcie

2019-08-29
Gdy poraz pierwszy przeczytałam opis książki to byłam zaciekawiona - pomysł wplecenia Bonapartego do fabuły osadzaonej w Egipcie uważałam za obiecujący - i nie pomyliłam się! Autor genialnia połączył ze sobą na pozór nie pasujące do siebie elementy w bardzo ciekawą i fascynująca całość! Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Koniecznie muszę nadrobić pozostałe książki tego autora.

Co zobaczył Napoleon?

2019-08-29

Książka już od pierwszych stron narzuca aurę tajemniczości. Z każdą kolejną stroną napięcie rośnie aż do finału, który jest swoistą wisienką na torcie. Nieśmiertelna Piramida nie pozwala czytelnikowi oderwać się od niej nawet na minutę. Jestem ogromnie ciekawa co tak naprawdę skrywa wnętrzej tej budowli. Po lektorze tej książki coraz częściej zastanawiam się nad wycieczką do Egiptu. Jako dziecko marzyłam o tym by zostać archeologiem i odkrywać kolejne grobowce faraonów. Marzenie się nie spełniło, ale to nie oznacza że przestałam się interesować tą tematyką.


Książka naprawdę warta polecenia, do zabrania na wakacje do Egiptu i nie tylko :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.