O lepsze jutro studiów polonistycznych w świecie Glottodydaktyka polonistyczna dziś - Janowska Iwona, Gębal Przemysław E. | okładka
Księgarnia Akademicka

O lepsze jutro studiów polonistycznych w świecie Glottodydaktyka polonistyczna dziś Janowska Iwona, Gębal Przemysław E.

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-763-8746-8
EAN: 9788376387468
Liczba stron: 374
Format: 170x240mm
Cena katalogowa: 32,00 zł

32,00 zł

Produkt niedostępny

Opis

Niniejszy tom zawiera referaty (...) poświęcone glottodydaktyce polonistycznej sensu stricto, czyli teoretycznym, programowym i praktycznym aspektom nauczania polszczyzny jako języka drugiego i obcego. Stanowią one swoistą wizytówkę współczesnej myśli glottodydaktycznej, obecnej w rozważaniach polskich i zagranicznych (...) Wnoszą istotny głos w dyskusję na temat obecnego miejsca i postulowanego rozwoju glottodydaktyki polonistycznej, sygnalizując potrzeby badawcze, prowadzone kierunki badań, wykorzystywane podejścia metodologiczne oraz kreśląc perspektywy na przyszłość. (...)
Pokłosie (...) konferencji w postaci tego opracowania stanowi istotny wkład w realizację celu wymienionego w tytule tomu. Tylko przemyślany rozwój glottodydaktyki polonistycznej jest w stanie zapewnić rozwój studiów polonistycznych w świecie, których podstawą jest i zawsze będzie skuteczne nauczanie i uczenie się języka polskiego.
Przemysław E. Gębal, Iwona Jankowska Wprowadzenie (fragment)

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.