O psychiatrach, psychologach i innych psycholach - Rodrigo Muñoz Avia  | okładka
Znak

O psychiatrach, psychologach i innych psycholach Rodrigo Muñoz Avia

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-10-05

ISBN: 978-83-240-0768-4
EAN: 9788324007684
Liczba stron: 196
Wydawnictwo: Znak
Format: 124 x 195 mm
Cena katalogowa: 27,00 zł
Tłumaczenie: Marzena Chrobak

27,00 zł 18,36 zł

Produkt niedostępny

Opis

Cześć. Nazywam się Rodrigo. Rodrigo Montalvo Letellier. Przed wizytą u psychiatry byłem człowiekiem szczęśliwym. Teraz jestem dyslektykiem, miewam obsesje i depresje i owabiam się śmierci, to znaczy obawiam się śmierci.

Czy Rodrigo, właściciel szczekającego kota Arnolda, ojciec dwojga dzieci o osobowościach pancernika i geparda, rzeczywiście potrzebuje terapii? Tak twierdzi jego szwagier, psychiatra, który ma dwie prawdziwe pasje: czyszczenie dna basenu oraz poranne koszenie trawy przed domem (tej drugiej czynności oddaje się namiętnie przynajmniej dwa razy w tygodniu). Chcąc nie chcąc, Rodrigo wpada w objęcia psychiatrów, którzy z uporem - nie przymierzając - maniaka odkrywają u niego coraz to nowe, niepokojące objawy...

Powieść Muñoza Avii jest zabawniejsza niż komedie Woody Allena i bardziej przewrotna niż Przygoda fryzjera damskiego Mendozy.

To prawdziwa terapia przez śmiech.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Każdemy jest potrzebny psychiatra

2009-03-02
Ta książka to jedna z lepszych komedii, jakie czytałem! To dla każdego z nas terapia śmiechem. Główny bohater, 38-letni Rodrigo, syn właściciela fabryki wind wiedzie spokojne życie, jak miliony ludzi w jego wieku. Jest mężem i ojcem. Ma kota Arnolda, który zachowuje się jak pies (szczeka, warczy), mieszka na ekskluzywnym osiedlu. W pobliskim lasku tajemniczy ekshibicjonista regularnie ujawnia swoje wdzięki, chowane pod starym prochowcem. Oprócz tego bohater ma szwagra, który jest psychiatrą. Innymi słowy, nic szczególnego.

O psychiatrach, psychologach i innych psychol

2008-05-12
Moje powzięcie się na powieść "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach" Rodrigo Munoza Avii i odnalezienie uroczej (dozwolonej prawem, pragnę dodać) nieprzyzwoitości już na 12. stronie to był znak.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.