Opowieść o miłości i mroku - Amos Oz | okładka
Rebis

Opowieść o miłości i mroku Amos Oz

Oprawa twarda
Wydanie: drugie
ISBN: 978-83-7818-537-6
EAN: 9788378185376
Liczba stron: 656
Wydawnictwo: Rebis
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Rok wydania: 2016

49,90 zł 33,28 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jedna z najlepszych książek Amosa Oza.
Podnosi problem kilku pokoleń rodziny autora, żyjących na Litwie i Ukrainie, a także ich losy po przybyciu do Palestyny.
Ukazuje sposób w jaki żyło tysiące podobnych im osób podczas II wojny światowej, Holokaustu, narodzin Państwa Izrael oraz konfliktu z Arabami.
Dzięki tej książce zrozumieć można całość twórczości autora. Urodzony w 1939 roku snuje opowieść ulokowaną w latach swojej młodości, kiedy to wychowywał się na przedmieściach Jerozolimy. Dzieli się z czytelnikami także obrazem swoich rodziców, którzy stanowili mało dobraną parę.

Zwiastun filmu

Fanpage autora

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Opowieść o miłości i mroku

2019-07-05

Piękna okładka. Filmowa. Cieszę się, że udało mi się na nią trafić. Nie wiem czy skusiłabym się, gdyby nie polecenia moich koleżanek odnośnie tej książki.

Jestem pod wrażeniem plastycznego opisu rzeczywistości. Czytając czułam się jakbym przebywała tam razem z bohaterami. 

 

Opowieści Amosa Oza

2019-07-05

Opowieść o miłości i mroku to bardzo wymagająca lektura dla czytelnika. Chociaż warta poświęconej jej energii i czasu. Rodzina autora wyjechała do Palestyny, gdzie panowały jednak nastroje antyżydowskie. Trudno było im odnaleźć się w tej rzeczywistości. Historia z tłem historycznym, o zabarwieniu miłosnym. Każdy odnajdzie coś dla siebie.

Miłość w czasach mroku

2019-07-05
O książce usłyszałam głównie dzięki temu, że powstał film i bardzo dobrze. Wybitna publikacja. Żałuje, że bardzo mało jest takich pozycji na literackim rynku. Jednakże podejrzewam, że jest to jednak uzależnione od tego, że autor bardzo wiele przeżył. Bogata i barwna przeszłość zaowocowała tą ucztą, przed którą stoi czytelnik. Nie żałuję ani jednej minuty poświęconej tej książce.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.