Ostatni dobry człowiek - A.J. Kazinski | okładka
Amber

Ostatni dobry człowiek A.J. Kazinski

Oprawa miękka
Wydanie: trzecie

Pierwsze wydanie: 2016-11-24

ISBN: 978-83-241-6058-7
EAN: 9788324160587
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Amber
Format: 130x205mm
Cena katalogowa: 44,80 zł
Rok wydania:2016

44,80 zł 29,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Naładowany akcją thriller filozoficzny

„To przełomowy thriller: pasjonująca intryga przepojona mistycyzmem, nowatorski pomysł poszukiwania dobrych, a nie złych ludzi, mądra refleksja nad pojęciem dobra i jego miejsca we współczesnym świecie, matematyczna logika i rozbudowane, głębokie i zadziwiające postaci”.

„L’INDÉPENDANT”Bóg powiedział Mojżeszowi, że na świecie zawsze będzie trzydziestu sześciu sprawiedliwych. To oni będą nas wszystkich chronić. Bez nich ludzkość zginęłaby. Oni jednak nie wiedzą, że zostali wybrani.

W różnych częściach świata śmiercią nagłą i niewytłumaczalną giną mężczyźni i kobiety. Na ich ciałach widnieje tajemniczy znak.
Duński negocjator policyjny Niels Bentzon, wrażliwy humanista załamujący się po każdym niepowodzeniu, i Hannah Lund, wybitna astrofizyczka zmagająca się z depresją, rozpoczynają szaleńczy wyścig z czasem, by ocalić ostatnich sprawiedliwych. Ale wcześniej muszą ich znaleźć.
Bo kto to jest dobry człowiek?

„Kazinski zanurza nas we wszechświat metafizyki i religii. Porusza fundamentalne kwestie tożsamości, dobra, zła i śmierci. A to wszystko wplecione w błyskotliwą intrygę wokół postaci pełnych głębi, dalekich od schematów. Książka tętni życiem i jest świetnie skonstruowana”.

„DANISH LIBRARY REVIEW”A.J. KAZINSKI to pseudonim dwóch duńskich pisarzy: Jacoba Weinreicha i Andersa Rønnowa Klarlunda. Międzynarodową popularność zdobyli pierwszym thrillerem Ostatni dobry człowiek wydanym w 20 krajach. Powieść była bestsellerem numer 1. duńskich list (przed Camillą Läckberg!), laureatką nagrody Duńskiej Akademii Kryminału dla najlepszego debiutu i prestiżowej francuskiej nagrody Prix Relay. Zachęceni sukcesem autorzy napisali dwa kolejne thrillery z Nielsem Bentzonem.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wszyscy dobrzy ludzie muszą umrzeć

2016-11-29
„A.J. Kazinski" to pseudonim, którym posługuje się duet dwóch duńskich pisarzy książek kryminalnych, Jacob Weinreich oraz Anders Rønnow Klarlund. Jacob Weinreich jest scenarzystą, który karierę pisarską rozpoczął w 2001 roku.

Morderca, ofiara i filozoficzne rozważania

2016-11-02
A.J. Kazinski to pseudonim, pod którym ukrywa się aż dwóch duńskich autorów, którzy pracują razem przy tworzenia książek kryminalnych oraz thrillerów. Pierwszym z nich jest scenarzysta Jacob Weinreich (debiutował w 2001 roku) oraz scenarzysta i reżyser, Anders Rønnow Klarlund (debiutował w roku 2009). Ich solowe utwory nie pojawiły się w Polsce.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.