Ostatni dzień Hitlera - Craigie Emma, Mayo Jonathan | okładka
Prószyński Media

Ostatni dzień Hitlera Emma Craigie, Jonathan Mayo

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-10-13

ISBN: 978-83-809-7001-4
EAN: 9788380970014
Tytuł oryginalny: Hitler's last day
Liczba stron: 376
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 142x202mm
Cena katalogowa: 45,00 zł
Tłumaczenie: Adam Tuz
Rok wydania: 2016

45,00 zł 32,60 zł

Produkt niedostępny

Opis

Historia poniedziałku 30 kwietnia – dniu, w którym Hitler popełnił samobójstwo, a także o wydarzeniach dnia poprzedniego.

Wieczorem 28 kwietnia 1945 roku Adolf Hitler zaczął porządkować swoje sprawy osobiste. Polecił Josephowi Goebbelsowi znaleźć urzędnika z uprawnieniami do udzielenia ślubu cywilnego i zdobyć dwie obrączki. Poprosił również swoją sekretarkę Traudl Junge, żeby pomogła mu spisać testament. Przygotowywał się do śmierci.
Książka opowiada o poniedziałku 30 kwietnia – dniu, w którym Hitler popełnił samobójstwo, a także o wydarzeniach dnia poprzedniego. Autorzy korzystali ze wspomnień naocznych świadków, skrupulatnie analizowali relacje i konfrontowali rozbieżności, by jak najdokładniej odtworzyć ostatnie kilkadziesiąt godzin życia Führera. W ten sposób powstał niezwykle rzetelny i drobiazgowy obraz tragicznego końca przywódcy Trzeciej Rzeszy.
Jonathan Mayo – dziennikarz BBC, wielokrotnie nagradzany autor programów dokumentalnych oraz książek historycznych.
Emma Craigie – brytyjska pisarka, autorka kilku powieści.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jak wyglądały ostatnie chwile Adolfa Hitlera?

2016-10-14
Druga wojna światowa zakończyła się kilkadziesiąt lat temu, jednak wciąż pozostaje na ustach wielu historyków, psychologów i socjologów na całym świecie. Była to jedna z najgorszych, najstraszniejszych wojen, która nawiedziła Europę i inne kraje świata. Pomimo lat badań nad tym smutnym wydarzeniem, wciąż pozostaje wiele nierozwiązanych kwestii, tajemnic, zaginionych osób, spraw majątkowych i tak dalej. Zapewne jeszcze wiele lat zajmie rozwiązanie choć niektórych z tych kwestii, a wiele nigdy nie zostanie zakończonych.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.