Ostatnia królowa - C.W. Gortner | okładka
Książnica

Ostatnia królowa C. W. Gortner

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-245-7889-4

Liczba stron: 416

Wydawnictwo: Książnica

Format: 15.5x23.0 cm

Cena katalogowa: 35,00 zł

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś

Rok wydania: 2011

35,00 zł 24,06 zł


Opis

Znakomita powieść C.W.Gortnera

Znakomita powieść C.W.Gortnera przywołuje do życia Joannę Kastylijską, trzecie dziecko hiszpańskiej pary królewskiej Izabeli i Ferdynanda. Urodzona w czasach burzliwych walk o zjednoczenie i umocnienie ich królestwa, Joanna w wieku szesnastu lat zostaje poślubiona Filipowi, spadkobiercy cesarstwa Habsburgów. Szczęśliwe małżeństwo nieoczekiwanie dopada tragedia, która czyni Joannę spadkobierczynią hiszpańskiego tronu. Rozpoczyna się walka o władzę, która angażuje najważniejsze monarchie Europy.

Gortner zabiera czytelnika w podróż od mrocznego majestatu hiszpańskiego dworu, do pełnych przepychu śmiertelnie niebezpiecznych dworów Flandrii, Francji i Anglii.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Burzliwe życie Joanny

2015-12-16

„Ostatnia Królowa” autorstwa C.W. Gortnera przenosi nas w mroki XV-wiecznej Europy. Na kartach powieści autor przybliża nam tragiczne losy Joanny I Kastylijskiej, zwanej również Szaloną, ukazując przy tym, że życie księżniczek nie zawsze usłane było różami.

Urodzona w czasach burzliwych walk o zjednoczenie i umocnienie królestwa Hiszpanii, księżna Joanna, córka Izabeli Kastylijskiej oraz Ferdynanda Aragońskiego, w wieku szesnastu lat zostaje poślubiona Filipowi I Pięknemu, spadkobiercy cesarstwa Habsburgów, po czym opuszcza kraj, aby zamieszkać wraz z nim we Flandrii. Co ciekawe, świeżo upieczeni małżonkowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, co nie zdarzało się zbyt często wśród ówczesnej arystokracji. Beztroskie życie na habsburskim dworze, który dla bohaterki staje się powoli również domem, nie trwa zbyt długo. Wkrótce Joannie przyjdzie się bowiem zmierzyć nie tylko z licznymi zdradami męża, ale także jego mściwością, brutalnością, jak również rozbuchanym ego, które da o sobie znać, kiedy nigdy nie brana pod uwagę Joanna stanie się spadkobierczynią hiszpańskiego tronu. To wtedy rozpęta się walka o władzę, która zaangażuje najważniejsze monarchie Europy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.