Samotność w sieci - Janusz Leon Wiśniewski | okładka
Prószyński i S-ka

Samotność w sieci Janusz Leon Wiśniewski

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-7648-835-6
EAN: 9788376488356
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 145x220mm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Rok wydania: 2001

29,90 zł 20,55 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kultowa książka, która zmieniła spojrzenie ludzi na samotność.

Wirtualny świat nie ogranicza, nie zawstydza, wyzwala skrywane emocje...

To powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym tak tradycyjna jak klasyczna historia miłosna. Powieść o miłości w Internecie. Tej ostatecznej, tej o której się marzy. Wiśniewski analitycznie i urzekająco relacjonuje tę miłość wprowadzając na przemian nastrój to niemal uroczystej czułości, aby kilka linijek dalej zadziwić odważnym erotyzmem.
"Samotność w Sieci" to także hołd składany wiedzy - splecione z wątkiem miłosnym historie o molekułach emocji, o tym, kto odkrył DNA, i co się stało z mózgiem Einsteina.
"Samotność..." pokazuje, że wirtualność Internetu to tylko umowa i że e-mail - tak naprawdę - nie musi się różnić od listu przysłanego przez posłańca.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Samotność w sieci”, Janusz Leon Wiśniewski

2015-12-04

„Samotność w sieci” to najpopularniejsza książka autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego. Powieść została wydana w 2001 roku, a dwa lata później pojawiła się wersja uzupełniona o komentarze autora oraz fanów i z postepilogiem. Znana pod tytułem „Samotność w sieci. Tryptyk”.  W 2005 roku ukazała się również adaptacja multimedialna z Danutą Stenką oraz Krzysztofem Globiszem. W tym samym roku książka trafiła na ekrany w formie pełnometrażowego filmu kinowego pod tym samym tytułem, oraz czteroodcinkowego serialu telewizyjnego.

Jak można najlepiej określić książkę „Samotność w sieci”? Sądzę, że jest to romans, albo może powieść sentymentalna. Główną rolę gra tu Internet, dzięki któremu dwójce Polaków udaje się ze sobą skontaktować. Z jednej strony ekranu mamy informatyka, Jakuba, który mieszka w Niemczech. Po drugiej stronie jest tajemnicza kobieta, której imienia nie poznajemy. Wysyła ona Jakubowi wiadomość poprzez ICQ (pierwszy komunikator internetowy, ukazał się 1996 roku). Po krótki czasie, zaczyna ona zwierzać się bohaterowi ze swoich problemów. W książce czytelnik śledzi akcję zarówno poprzez Jakuba, jak i bezimienną kobietę. Na karatach książki spotkamy się również z różnymi retrospekcjami, których zadaniem jest przybliżyć nam bohaterów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.