Konto

Sonderaktion Krakau Wspomnienia z akcji przeciwko profesorom uniwersyteckim w Krakowie (6-10 listopada 1939 roku) Zygmunt Starachowicz Książka

Sonderaktion Krakau Wspomnienia z akcji przeciwko profesorom uniwersyteckim w Krakowie (6-10 listopada 1939 roku)
30,75 zł
39,00 zł - sugerowana cena detaliczna
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.
Wydawnictwo: Muzeum II Wojny Światowej
Rodzaj oprawy: Okładka twarda
Liczba stron: 70
Format: 15.0x22.0cm
Rok wydania: 2020
Zobacz więcej
30,75 zł
Na temat wydarzeń związanych z dniem 6 listopada 1939 r. ukazało się w poprzednich latach wiele tekstów, opracowań i materiałów pamiętnikarskich. (...) Pamiętnik Zygmunta Starachowicza ma tę przewagę nad powyższymi, że nie został poprawiony, ulepszony i dostosowany do odbioru przez nowego czytelnika powojennego i do nowej władzy. Nie był pisany na zamówienie. Jest taki, jaki powstał w okresie okupacji. Świeżość i autentyczność opowieści jest jego kolejną ważną zaletą. Następną cechą jest bystrość obserwacji i dociekliwość. Nie mamy zresztą tak bogatej we wrażenia i obserwacje opowieści z pierwszych dni pobytu aresztowanych w Krakowie. I w istocie jest jedyną taką obszerną, nieprofesorską relacją. Ciekawe są obserwacje Starachowicza, dotyczące okupanta niemieckiego, ale niemniej ciekawe - profesorskiego, hierarchicznego świata i trudnych relacji mistrz-uczeń. (...) Pamiętnik jest bardzo wartościowym źródłem informacji, opowieścią o roli przypadku w życiu, okazją do czytelniczej refleksji i zadumy. Także okoliczności, w jakich doszło do szczęśliwego odnalezienia pamiętnika, są same w sobie dalszą częścią opowieści o miejscu przypadków w życiu jednostki. (prof. dr hab. Andrzej Chwalba)

Szczegółowe informacje na temat książki Sonderaktion Krakau Wspomnienia z akcji przeciwko profesorom uniwersyteckim w Krakowie (6-10 listopada 1939 roku)

Wydawnictwo: Muzeum II Wojny Światowej
EAN: 9788363709099
Autor: Zygmunt Starachowicz
Rodzaj oprawy: Okładka twarda
Liczba stron: 70
Format: 15.0x22.0cm
Rok wydania: 2020
Język wydania: polski
Podmiot odpowiedzialny: MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GD
Pl.W. Bartoszewskiego 1
80-862
PL
e-mail: [email protected]

Zainspiruj się podobnymi wyborami

Podobne do Sonderaktion Krakau Wspomnienia z akcji przeciwko profesorom uniwersyteckim w Krakowie (6-10 listopada 1939 roku)

Oceny i recenzje książki Sonderaktion Krakau Wspomnienia z akcji przeciwko profesorom uniwersyteckim w Krakowie (6-10 listopada 1939 roku)

Średnia ocen:
7.33 /10
Liczba ocen:
3
lubimyczytac.pl
Powiedz nam, co myślisz!

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Ten produkt nie ma jeszcze żadnych recenzji

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Bestsellery

Nowości

Dołącz do Znak EKSTRA
i oszczędzaj na dostawie!

Jak dołączyć? To proste:

  1. Załóż konto w naszej księgarni
  2. Zapisz się do newslettera
  3. Korzystaj z przywilejów od razu!

Twoje korzyści:

  • Darmowa dostawa od 99 zł z GLS
  • Specjalne zniżki tylko dla klubowiczów
  • Pakiet zakładek Art Ladies za 1 zł
  • Brak opłat za uczestnictwo
Kobieta z telefonem Ikona paczki