Sońka - Ignacy Karpowicz | okładka
Wydawnictwo Literackie

Sońka Ignacy Karpowicz

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-06-11

ISBN: 978-83-080-5353-9
EAN: 9788308053539
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Format: 270x120mm
Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł 23,18 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wraz z końcem wojny, w życiu Sońki skończyło się wszystko, doświadczyła bowiem tyle, że już ani żyła, ani czuła.. Jedyne co miała, to wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem.

Przy wiejskiej drodze dochodzi do przypadkowego spotkania, które daje początek opowieści, która w końcu może zostać wysłuchana.

Igor – powiernik Sońki, zaangażowany reżyser teatralny, akurat znajdujący się poza zasięgiem sieci komórkowych. Nieustannie nadaje opowieści staruszki wymiar sztuki teatralnej, tworząc w ten sposób własną wersję wydarzeń. W momencie, kiedy zdawać by się mogło, że jego pomysły dobiegły końca, w wiejskiej chacie zjawia się Ignacy, o którym Igor starał się zapomnieć…

„Sońka” jest wielka, lecz kameralna, prosta, choć niełatwa, wyciszona, jednocześnie kipiąca emocjami, pacyfistyczna, a zarazem brutalna historia przepełniona miłością. Autor wykorzystuje konwencję romansu wojennego, by opowiedzieć o tym, co było i co jest, o co jest tutaj, a co było tam, o piekle i raju pamięci.

Fanpage autora

Fragmenty ”Sońki” na deskach Teatru Dramatycznego

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

To trzeba przeczytac!

2019-07-23
Ciężko znaleźć mi choć jedno „ale" w tek książce. Autor przeszedł samego siebie.. Nie jest to książka dla każdego, jednak wrażliwy czytelnik z pewnością będzie długo przeżywał, to co przeczytał. W książce przelewa się bardzo dużo bólu, ale nie będę tutaj zdradzać jego podłoża u bohaterów, ich historię po prostu trzeba poznać, na spokojnie..

niepowtarzalna

2019-07-23
Nie przesadzę jeśli nazwę tę książkę arcydziełem. Przeczytałam ją już dwa razy i jestem pewna, że do niej wrócę, jeszcze nigdy nic na tak długo nie zapadło mi w pamięci. Piękna, jednocześnie prosta i szczera do bólu. Pragnę zachęcić każdego kto to przeczyta do zakupu tej książki!

Niepozorne spotkanie

2019-07-23
W książce krzyżują się losy wieśniaczki, powszechnie uznawanej za niespełną rozumu, której życie w zasadzie skupia się na oczekiwaniu na śmierć i młodego reżysera sztuk teatralnych, który akurat nie ma weny twórczej. Dwa kompletnie różne światy, łączy zepsuty samochód. To zdarzenie daje początek wspaniałej powieści, którą trzeba przeczytać! Doszczętnie poruszająca i smutna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.