Tajemniczy brat - Virginia C. Andrews | okładka
Prószyński i S-ka

Tajemniczy brat Virginia C. Andrews

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-07-05

ISBN: 978-83-8069-405-7
EAN: 9788380694057
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 125x187mm
Cena katalogowa: 35,00 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Rok wydania: 2016

35,00 zł 17,50 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najbardziej zaskakująca opowieść o Dollangangerach od czasów „Kwiatów na poddaszu”.

Ostatni tom sagi Dollangangerów ponownie przenosi nas w przeszłość. Z pozoru akcja nie ma związku z poprzednimi, w których młoda Kristin poznaje pamiętnik Christophera Dollangangera - najstarszego z czwórki dzieci, uwięzionych niegdyś na poddaszu rezydencji - znaleziony w ruinach Foxworth Hall.

Młody chłopiec, podrzucony do szpitala, zostaje adoptowany przez bogatą rodzinę. Cierpi na amnezję – i jeszcze nie wie, że lepiej by było, aby nigdy nie przypomniał sobie przeszłości…
Starszy człowiek traci wnuka w tragicznym wypadku drogowym. To kolejne nieszczęście w jego życiu, gdyż wcześniej stracił już córkę i zięcia, a potem żonę. W tym samym czasie do szpitala trafia tajemniczy chłopiec, schorowany i nieszczęśliwy. Zrozpaczony dziadek postanawia zająć się nim i wziąć go pod swój dach, aby zastąpił mu utracone dziecko. Napotyka jednak na opór wnuczki. Nastoletnia Clara Sue traktuje chłopca jak intruza i najchętniej pozbyłaby się „tajemniczego brata”. Usiłuje dojść, kim jest, aby szybciej zwrócić go prawdziwej rodzinie. Mroczna przeszłość wkrótce odsłoni swoją ostatnią tajemnicę.

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania „Kwiatów na poddaszu”. Książki autorki, tworzące kilkanaście bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki.
„Tajemniczy brat” to trzecia część trylogii opowiadającej o dalszych losach rodziny Dollangangerów (znanych czytelnikom m.in. z „Kwiatów na poddaszu”). Kolejne powieści autorki ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kim jest mój brat?

2016-06-30
Urodzona 6 czerwca 1924 roku w Portsmouth w stanie Wirginia, Cleo Virginia Andrews była jedną z trójki dzieci Williama Henry'ego i Lilliany Lilnory. Podczas studiów przez kilka lat pracowała jako artystka, portrecistka i ilustratorka, jednak po śmierci ojca w latach 60. i późniejszej przeprowadzce rodziny do Manchesteru, zaczęła pisać - początkowo wyłącznie do szuflady.

Tajemnice przeszłości. Zakończenie gotyckiej sagi rodzinnej

2016-06-22
Virginia Cleo Andrews to jedna z najsłynniejszych amerykańskich pisarek. Autorka zasłynęła tworząc różne sagi rodzinne. Mnóstwo jej książek uzyskało status bestsellerów. Pisarka na swoim koncie ma dziesiątki książek, które zamykają się w dwadzieścia serii. Jej dzieła sprzedały się w nakładzie ponad stu milionów egzemplarzy! To imponujący wynik.
Virginia C. Andrews rozbudziła wyobraźnie milionów czytelników gotyckimi powieściami o mrocznych sekretach wielkich rodzin, zakazanej miłości, zdradach, zbrodniach a czasem i kazirodztwie (dość popularny motyw w jej twórczości). A wśród nich jest najbardziej rozpoznawalna książka, czyli „Kwiaty na poddaszu".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.