Trans Atlantyk - Witold Gombrowicz | okładka
Literackie

Trans Atlantyk Witold Gombrowicz

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-080-4115-4
EAN: 9788308041154
Liczba stron: 152
Wydawnictwo: Literackie
Format: 125x195mm
Cena katalogowa: 26,90 zł

26,90 zł 17,91 zł

Produkt niedostępny
Zamówienie wyślemy 2020-02-25

Opis

Jedyny w swoim rodzaju utwór: wyzwanie,prowokacja oraz kapitalna rozprawa Gombrowicza z polskością, z podtrzymywanymi przez tradycję stereotypami narodowymi. Genialny humor i cudowny język, zadziwiające wykorzystanie przez pisarza form gawędy szlacheckiej, a także pytania, które w każdym pokoleniu powinniśmy sobie zadawać.

Fanpage

Youtube

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Urzekająca.

2019-08-30
Osoby, którym „Ferdydurke" przypadło do gustu na pewno śmiało mogą sięgnąć po ten tytuł. Trans Atlentyk to książka, nad która trzeba się zastanowić, poświęcić jej trochę więcej czasu niż wymaga samo przewracanie kolejnych stron. „Rozliczenie z polskością" mnie urzekło. I myślę, że nie tylko ja mam takie odczucia. Warto się przekonać. Polecam.

Książka wyprzedzająca swoje czassy

2019-08-30
Perypetie zawarte w TransAtlantyku są naprawdę warte przeczytania. Książka jest ciekawa, przepełniona humorem charakterystycznym dla autora. Jego pobyt na odległym lądzie oraz podróż wpłynęły na sposób postrzegania rzeczywistości. Spogląda na Polaków trochę z dystansem, powiedziałbym nawet że kpi sobie z patriotyzmu tak bardzo charakterystycznego dla naszego narodu. Autor stworzył zwierciadło, w którym powinniśmy się przejrzeć jako kraj. I wyciągnąć wnioski...naprawdę warto zgłębić jego punkt widzenia.

Kwintesencja Polskości?

2019-08-30
Witolda Gombrowicza nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to postać, której styl się uwielbia...albo wręcz przeciwnie. Osobiście należę do tej pierwszej grupy. Twórczość tego autora towarzyszy mi od czasów szkolnych i sięgnięcie po Trans Atlantyk odświeżyło mi wspomnienia.
W tej książce nie brakuje polskości. Ich blasków, ale i cieni. Ciekawi mnie, co pomyślałby cudzoziemiec chcący poznać Polaków po jej lekturze....Twórczość Gombrowicza nie jest prosta i jednoznaczna. To zbiór nawiązań, metafor i szyfrów, których rozkodowywanie sprawia czytelnikowi wiele przyjemności. Niesamowicie intrygujący styl, który zostaje w głowie na długo. Tego nie da się opisać, to trzeba przeczytać-bo naprawdę warto.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.