Trzy metry nad niebem - Federico Moccia | okładka
Muza SA

Trzy metry nad niebem Federico Moccia

Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

Pierwsze wydanie: 2014-06-11

ISBN: 978-83-775-8243-5

Tytuł oryginalny: Tre metri sopra il cielo

Liczba stron: 336

Wydawnictwo: Muza SA

Format: 14.5x20.7

Cena katalogowa: 29,99 zł

Tłumaczenie: Krystyna i Eugeniusz Kabatcowie

29,99 zł 19,64 zł


Opis

Niezwykle wiarygodna i uniwersalna historia o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych

Trzy metry nad niebem odniosła we Włoszech niebywały wprost sukces - w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego wydania zrobiono pięć dodruków i sprzedano prawa do filmu, a egzemplarze powieści były masowo kserowane i przekazywane z rąk do rąk.

Oto szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

3 metry nad niebem

2019-01-29 ,,Ty i ja... trzy metry nad niebem."
Książka od której zaczęła się sława Mocci, tyle na mnie czekała, aż w końcu musiałam po nią sięgnąć. Jak mogłabym nie przeczytać książki od której zaczęła się kariera włoskiego pisarza? Przez tyle lat o niej było głośno, na własne oczy chciałam się przekonać po raz enty czy warto ulegać sugestii innych i czytać to co polecają.

Federico Moccia włoski scenarzysta filmowy, a także reżyser i pisarz.
Niestety autor nie jest chwalony za swoją twórczość. Krytycy w tym duża część młodzieży oskarżają go o zbyt banalne i nawet wulgarne treści. We Włoszech zaobserwowano ruch "antymoccianizmu", który charakteryzuje się krytykowaniem twórczości Mocci. Sporo osób uważa, że ogłupia młodzież. Ale gdyby każdy tak uważał, jak pisarz odniósłby tak ogromny sukces?
Kiedyś, obiecał sobie, że zanim skończy trzydziestkę napisze swoją pierwszą książkę. Udało mu się jednak żadne wydawnictwo nie chciało się podjąć wydania ,,Trzy metry nad niebem".

Więc sam podjął się wydania jej na swój własny koszt. Trzy lata później książka zostaje odkryta i wydana, odnosi niesamowity sukces. W 2006 roku wychodzi kontynuacja ,,Tylko Ciebie chcę", która również zdobywa sławę. Autor tworzył też własne scenariusze do ekranizacji własnych powieści.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.