Wielka ucieczka - Jurgen Thorwald | okładka
Wydawnictwo Literackie

Wielka ucieczka Jürgen Thorwald

Oprawa miękka
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-08-05264-8
EAN: 9788308052648
Liczba stron: 388
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Format: 16.0x24.0 cm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Albin Bandurski, Janina Sczaniecka
Rok wydania: 2013

39,90 zł 27,53 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jürgen Thorwald opowiada jeden z najbardziej dramatycznych rozdziałów w historii Niemiec

Znakomite dzieło znanego niemieckiego pisarza Jürgena Thorwalda, książka, która nie znika z półek księgarskich od kilkudziesięciu lat i pozostaje lekturą nad wyraz aktualną.

Historie, które dowodzą, że wojna to zawsze dramat pojedynczych ludzi i ich rodzin – niezależnie od tego, po której stronie konfliktu się znajdują.

Książka poświęcona jest końcowemu okresowi II wojny światowej. Opowiada o losach ludności niemieckiej z Prus Wschodnich, Pomorza i Śląska, która zimą i wiosną 1945, pod naporem sowieckiej ofensywy, uciekała na zachód. Setki przeżyło gehennę, wiele osób zmarło w trakcie tej przymusowej migracji.

Wykorzystując ogromny materiał dokumentalny i słuchając relacji świadków, Jürgen Thorwald opowiada jeden z najbardziej dramatycznych rozdziałów w historii Niemiec.

Opis wydarzeń w Berlinie i okolicy w kwietniu 1945 roku, a w szczególno­ści relacja z ostatnich chwil Hitlera w bunkrze Kancelarii Rzeszy do dziś uważane są za niezrównane.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zaczęło się nad Wisłą

2016-02-12
„Wielka ucieczka" to książka, która choć wydana po raz pierwszy kilka lat po wojnie, do dziś nie traci na swojej aktualności, czego dowodem jest jej stała obecność na półkach niemieckich księgarni. Przetłumaczony na kilkanaście języków reportaż historyczny Jürgena Thorwalda ukazuje, że wojna to zawsze tragedia pojedynczych jednostek i ich rodzin - bez względu na to, po której stronie konfliktu się znajdują.

Historia ostatnich miesięcy II wojny światowej z perspektywy ludności niemieckiej

2016-02-08
Jurgen Thorwald, autor kilku książek dotyczących medycyny i zagadnień związanych z II wojną światową, to tak naprawdę pseudonim bestsellerowego pisarza, Heinza Bongartza. Jedne z jego pierwszych dzieł, „Zaczęło się nad Wisłą" oraz „Koniec nad Łabą", zostały wydane w jednej książce „Wielka ucieczka".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.