Wigilijne psy i inne opowieści - Łukasz Orbitowski | okładka
Sine Qua Non

Wigilijne psy i inne opowieści Łukasz Orbitowski

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: drugie
ISBN: 978-83-7924-610-6
EAN: 9788379246106
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Format: 150x215mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2016

36,90 zł 24,27 zł

Oszczędzasz 12,63 zł
-34 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Owiane legendą opowieści Łukasza Orbitowskiego

Wciąż niewyjaśnione samobójstwa taksówkarzy. Droga, którą widzą tylko nieliczni. Zgliszcza domu z lokatorem, który nigdy nie powinien się tam znaleźć. Przekręt, który poddaje przyjaźń próbie. Przesyłka, która już na zawsze odmieni losy i życie doręczyciela…

Łukasz Orbitowski pokazuje świat tak, jak nikt inny jeszcze tego nie zrobił, świat pełen koszmarów: polskich blokowisk, brudu miasta, pierwszych związków i wódki o poranku. Krwisty, obfity w czarny humor język i niczym nieograniczona wyobraźnia autora, dzięki którym książka wciąga i niepokoi od pierwszego zdania.

Drugie wydanie, zredagowane i uzupełnione trzema dodatkowymi opowiadaniami.

"Gawędy niesamowite XXI wieku: czasami przerażające, czasami zaskakujące, czasami śmieszne. Opowieści Łukasza Orbitowskiego zawsze jednak brzmią prawdziwie..."

Jacek Dukaj


"Z wielką frajdą czytam wczesne opowiadania Orbitowskiego. Dobrze mu służy ta forma. Jest i groza, i młodzieńcze wtajemniczenia, jest i polska prowincjonalna. Niektóre motywy czy bohaterów rozpoznamy w jego późniejszych książkach. Orbitowski z tamtych czasów nie był tak znany, ale już był ukształtowanym pisarzem, który potrafił trzymać w napięciu. A przy takich opowiadaniach jak Pan Śnieg i Pan Wiatr ciarki przechodzą po plecach."
Justyna Sobolewska, „Polityka”


"Lektura Orbitowskiego to czysta przyjemność! W katalogu licznych jego zalet ważne miejsce zajmuje szczerość – w tym, co mówi, w tym, co pisze, i w tym, jak pisze. Proszę sięgnąć i samemu się przekonać!"

Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Profil autora w serwisie Facebook

Profil autora w serwisie Instagram

Wywiad z autorem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Fantastyczny świat

2019-08-20
Zniekształcona rzeczywistość, lekko surrealistyczna, a na pewno pełna mroku i grozy. Autor zbudował aurę tajemniczości po mistrzowsku. Wielki szacunek za taki kunszt literacki i językowy. Mało kto potrafi tak pisać, dlatego koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Lektura wręcz obowiązkowa dla każdego wielbiciela książek.

Wciąga

2019-08-20
Charakterystyczny styl, rozpoznawalny od pierwszych stron język. Kolejna książka pana Orbitowskiego, która wgniotła mnie w fotel i to dosłownie. Historie, które poruszają i dotykają bardzo różnych tematów, a wszystkie opowiedziane są w taki sposób, że nie można się oderwać.

Polecam :)

2019-08-20
Ciemno, ciemno, jeszcze ciemniej. Mroczne opowieści o mrocznych czasach. Nie brak tutaj czarnego humoru i ostrego języka. Nie brak kontrowersyjnych opowieści i szokujących historii. Polecam :)

Zjawiskowa

2016-08-18
Niebanalne, niepowtarzalne, po prostu świetne! - takie właśnie są „Wigilijne psy" Łukasza Orbitowskiego. Laureat Paszportu Polityki 2015 za powieść Inna Dusza wraz z krakowskim wydawnictwem SQN zabiera nas w podróż po realiach polskich blokowisk, w których realizm miesza się z elementami fantastyki.

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej

2016-04-01
Ostatnie tygodnie były naprawdę ciężkie. Najpierw przyplątała się choroba, która nie chciała mnie zostawić przez bite piętnaście dni, tak bardzo się do mnie przywiązała. Później problemy z komputerem połączone z sesją i tak zastał mnie dzisiejszy dzień. Stwierdziłam, że dosyć tego dobrego - biorę się w garść i piszę recenzję. A że książka jest wyjątkowa o tyle przyjemniej mi o niej pisać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.