Willa „Triste" - Patrick Modiano | okładka
Znak

Willa „Triste" Patrick Modiano

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-11-24

ISBN: 978-83-240-3269-3
EAN: 9788324032693
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak
Format: 118x168 mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Joanna Polachowska

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Podróż w poszukiwaniu utraconego ja

Wspomnienie tamtego lata.

Osiemnastoletni Viktor i znacznie od niego starsza Yvonne poznają się nad jeziorem.
W małej francuskiej wiosce pogrążonej w letniej ciszy, gęstej od spojrzeń dwójki zagubionych ludzi, narodzi się ich związek.

Wiele lat później Viktor będzie próbował odtworzyć tamten świat, dotyk ukochanej na swojej skórze i magię zaklętą w słowach, ale im więcej przywołuje wspomnień, tym mocniej powraca niepokój, który drążył go tamtego lata, i coraz bliższy jest odkrycia pewnej tajemnicy.

Powieść Modiano o odnajdywaniu odległego lata, rodzącego się wówczas związku i młodości w latach sześćdziesiątych, niepostrzeżenie zamienia się w podróż w poszukiwaniu utraconego ja.


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:

Zobacz jak je otrzymać


Galeria

O czym pisze Noblista?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Willa Triste Patricka Modiano, czyli melancholia wspomnienia

2016-07-06
Moja pierwsza powieścią, która otworzyła mi świat prozy Modiano była Willa Triste. Skończyłam ją zaledwie parę dni temu, lecz w dalszym ciągu znajduję się pod jej urokiem. Atmosfera miejsca, aura czasu, fragmentaryczność opowiadania, mroczne niedopowiedzenia składają się na literaturę z najwyższej półki, literaturę światową.

Razem i osobno

2015-07-21
Powieść Patricka Modiano to zajmująca lektura, o gorącym letnim uczuciu. Co prawda lato trwa w naszej strefie czasowej stosunkowo krótko, mimo to książka Modiano jest doskonałą lekturą na każdą porę roku. Czytelnik tej powieści odbywa wraz z bohaterami podróż w czasie do świata, który już jest w naszym życiu nieobecny.

W poszukiwaniu swojej opowieści

2015-02-16
Nostalgiczna, ale jednocześnie przywołująca pełnię żywych uczuć opowieść o poszukiwaniu epoki, która bezpowrotnie minęła oraz przede wszystkim poszukiwaniu siebie z i w przeszłości. Stanowi podróż narratora do czasów młodości, czyli początku lat sześćdziesiątych i wojny algierskiej. W opozycji do beztroskiej elegancji luksusowego świata, będącego jednym z etapów drogi głównego bohatera - Victora Chmary, w świecie, który przywołują jego wspomnienia, panuje atmosfera napiętego strachu.

Poszukiwanie tożsamości w przeszłości

2015-01-13
Modiano w swoich książkach opowiada historie ludzi, którzy w przeszłości szukają własnej tożsamości. Dzięki temu sami zaczynamy się zastanawiać nad wydarzeniami, które nas ukształtowały, a lektura jest pełna ciekawych wniosków. Nobel zasłużony, a „>Willa Triste<" polecana..

Z Modiano

2015-01-13
Ta książka jest jak terapia. Dzięki jej refleksyjnemu, niezwykle namalowanemu słowami klimatowi możemy odpłynąć w bezmiar siebie samych. Pięknie jest wspominać, tęsknić i myśleć z Modiano.

Nie jest łatwo

2015-01-13
Patrick Modiano może wydawać się dość skomplikowany w rozumieniu całościowym, ale wystarczy kilka tropów (sen, pamięć, tożsamość), które nadają zupełnie nowy tor myślenia o jego powieściach. Ta - pełna onirycznych zdarzeń i subtelnych postaci - przenosi nas konsekwentnie do świata pełnego stłumionych namiętności, niepewności i smutku, z którym łatwiej sobie po lekturze poradzić.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.