Wioska morderców - Elisabeth Herrmann | okładka
Prószyński Media

Wioska morderców Elisabeth Herrmann

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-06

ISBN: 978-83-8069-314-2
EAN: 9788380693142
Tytuł oryginalny: Das dorf der morder
Liczba stron: 548
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 130x200mm
Cena katalogowa: 38,00 zł
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Rok wydania: 2016

38,00 zł 25,67 zł

Produkt niedostępny

Opis

I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście...

Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie.
Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny…

Nikt nie potrafi tak dobrze opisać niemieckiego konfliktu Wschód-Zachód jak Elisabeth Herrmann.

„Grazia”Elisabeth Herrmann jest autorką ekscytujących thrillerów.

„WAZ Westdeutsche Allgemeine”Bardzo ciekawa historia do końca trzymająca w napięciu!

„Münchner Merkur”Elisabeth Herrmann urodziła się w Marburgu w 1959 roku. Wiele lat pracowała jako dziennikarka w telewizji RBB. Jej powieści są bardzo popularne i często służą za scenariusze filmowe. Otrzymała nagrodę Radio Bremen Crime oraz niemiecką nagrodę Crime Fiction 2012. Mieszka z córką w Berlinie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co myśli morderca? Kryminał i thriller psychologiczny w jednym

2016-04-01
Kryminały i thrillery zawsze cieszyły się dużym powodzeniem, jednak od kilku lat te gatunki przezywają swoisty renesans. Dziesiątki pisarzy próbują swoich sił w tworzeniu intrygującej historii kryminalnej. Czy to sprawia, że czytelnicy są zadowoleni? I tak i nie. Z jednej strony czytelnicy, chętnie sięgający po tego typu książki, mają w czym wybierać, ale z drugiej strony, półki uginają się pod naporem średnich i słabych kryminałów. Wszystkim wydaje się, że mogą napisać dobrą, kryminalną intrygę. A to niejednokrotnie nie kończy się zbyt dobrze, o czym najlepiej wiedzą czytelnicy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.