Wyznania Katarzyny Medycejskiej - C.W. Gortner | okładka
Książnica

Wyznania Katarzyny Medycejskiej C. W. Gortner

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-245-7888-7

EAN: 9788324578887

Liczba stron: 440

Wydawnictwo: Książnica

Format: 15.5x23.0 cm

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Paweł Korombel

Rok wydania: 2011

38,00 zł 25,23 zł


Opis

Dla jednych była bezlitosną królową, dla innych oddaną wybawczynią monarchii.

Dla jednych była bezlitosną królową, którą wprowadziła Francję w erę barbarzyńskiej przemocy; dla innych oddaną wybawczynią monarchii.

Powieść odsłania przed nami intymny świat Katarzyny Medycejskiej, kobiety, która dla dobra rodziny i państwa podjęła zabójczą walkę o władzę, poświęcając swoje uczucia na ołtarzu powinności królowej.

"Wyznania Katarzyny Medycejskiej" to niezwykła podróż od baśniowej doliny Loary, przez bitewne pola wojen religijnych, po wypełnione motłochem ulice Paryża - podróż, której bohaterka jest jedną z najbardziej oczernianych i niedocenianych władczyń świata.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

wciągająca

2019-01-29
od razu mnie wciągnęła, czytałam w każdej wolnej chwili, a gdy widziałam, że pozostało mi kilka kartek, to dzieliłam je żeby celebrować każdą stronę zbliżającą mnie do końca książki , niestety :( podczas czytania książka pozostawia niedosyt, rzadko tak mam podczas czytania. Liznęłam ten okres w szkole na historii, ale nigdy mnie to za bardzo w wciągnęło, Teraz tak mnie pochłonęło, że od razu kupiłam drugą książkę Gortnera.

„Wyznania Katarzyny Medycejskiej", Christopher Gortner

2016-01-12
Amerykański pisarz Christopher Gortner jest znany, przede wszystkim z powieści historycznych. W swoje twórczości inspiruje się dziejami Europy XV-XVI wieku, czyli w czasach największych wpływów dynastii takich, jak słynni Tudorowie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.