Zniszcz ten dziennik  - Keri Smith | okładka
K.E.Liber

Zniszcz ten dziennik Keri Smith

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-64853-00-5

Tytuł oryginalny: Wreck This Journal

Liczba stron: 224

Wydawnictwo: K.E.Liber

Format: 14.0x20.5cm

Cena katalogowa: 29,99 zł

Tłumaczenie: Julia Tokarczyk

29,99 zł 18,89 zł

Oszczędzasz 11,10 zł
-37 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Zamień destrukcję w kreację!

Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia.

Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni do różnych form artystycznego wyżycia się i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.

W trakcie tworzenia dziennika ubrudzisz się. Twoje ubranie pokryje się farbą albo innymi dziwnymi substancjami. Zamoczysz się. Będziesz proszony o zrobienie rzeczy, które będziesz poddawać w wątpliwość. Będziesz ubolewać, że książka znajduje się w opłakanym stanie. Zamienisz destrukcję, która cię otacza, w kreację i zaczniesz żyć twórczo!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kreatywne niszczenie książek? Czemu nie

2016-02-08
Keri Smith jest popularną pisarką i ilustratorką. Jej książki dotyczą życia, sposobów wyrażenia samego siebie, rozbudzenia kreatywności, twórczego zapału czy nowych pomysłów i łamania wpojonych w nas zasad, które mogą hamować rozwój naszej osobowości. Wśród dziwnych książek, które stworzyła, a które zostały przetłumaczone na język polski, pojawiają się: „Zniszcz ten dziennik. Kreatywna destrukcja", „Zniszcz ten dziennik. Wszędzie", „Bałagan. Przewodnik po wypadkach i błędach", „To nie książka".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.