Cyklady -  | okładka
REBEL

Cyklady

Oprawa: Pudełko kartonowe

Pierwsze wydanie: 2017-01-25

EAN: 5902650610392
Wydawnictwo: REBEL
Format: 390x270mm
Cena katalogowa: 199,94 zł

199,94 zł 191,71 zł

Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek. Książki za 3,90 zł

Opis

Przenieś się do czasów złotego wieku antycznej Grecji. Wybierz się w pełną przygód podróż do archipelagu Cyklad. Wciel się w rolę prawdziwego wodza, do twoich obowiązków będzie należała rekrutacja oddziałów, budowa statków, w twoich rękach będzie leżało również wzniesienie fortec oraz konstrukcja metropolii. Nie zapomnij o wzywaniu mitologicznych istot i modlitwach do Bogów Olimpu o pomoc.

Gracze podczas 90 minut rozwijają swoje greckie państwa-miasta, w tym samy czasie zacięcie ze sobą walczą i konkurują.

Cyklady wymagają od uczestników jednoczesnego dbania o naukę, religię, ekonomię, wojsko oraz fotę. Podczas emocjonującej licytacji w danej turze gracze, aby moc rozwinąć jedną ze sfer swojego państwa muszą zdobyć przychylność odpowiedniego boga – umożliwiają oni także wykonywanie wpływów akcji w swojej sferze. Ares umożliwia rozwój militarny oraz atak na innych graczy, Atena z kolei odpowiada za rozwój filozofii.


Zawartość pudełka:
3-częściowa plansza
2 specjalne kości
98 żetonów złota
16 znaczników prosperity
18 kart mitologicznych stworzeń
17 kart filozofów
17 kart kapłanów
4 duże kafle bogów
żetony budynków:
10 fortec
10 portów
10 świątyń
10 uniwersytetów
10 metropolii
figurka krakena
figurka minotaura
figurka Medusy
figurka Polifema
figurka Chirona
5 zestawów w innych kolorach:
2 żetony ofiar
3 żetony terytorium
8 figurek floty
8 figurek hoplitów
1 ekran gracza
1 instrukcja

Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 13 lat
Czas gry: ok. 45 - 90 minut

Facebook

Instagram

Zasady gry

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

10/10

2019-07-29
Najlepsza gra strategiczno-taktyczna z jaką miałem do czynienia! Ma bardzo dużo pozytywnych opinii, z którymi się w pełni zgadzam. Fantastyczne jest to, że strategii jest cała masa, droga na szczyt jest przeróżna, trzeba skupiać się na rozwoju własnego miasta, dbając o ekonomię czy aspekty religijne, które odgrywają tutaj znaczącą rolę oraz cały czas być skupionym na ruchach twoich przeciwników. Idealna mieszanka dla zabicia wolnego czasu!

Wciąga na maxa

2019-07-29
Moja ulubiona gra! Choć nie ukrywam, że kiedy u znajomych usłyszałam, że będziemy grać w coś związanego z mitycznymi stworami itp nie byłam zachwycona, bo to kompletnie nie moje klimaty. Ale spróbowałam, na początku było mi ciężko zrozumieć zasady, jednak po zakończeniu pierwszej rozrywki już dużo wiedziałam i nie miałam problemów przy kolejnych. Teraz uwielbiam licytacje! I sama jestem posiadaczką tej planszówki, którą najczęściej proponuje, nie mogę się od niej oderwać.

Tomasz Rybacki

2019-07-29
Dobra gra, bardzo przemyślana i myślenia też wymagająca! Zasady nie należą do najłatwiejszych zatem bardzo dużym plusem jest przejrzysta instrukcja. Nie mam się do czego przyczepić, a jedynie mogę zachęcić każdego kto chce poczuć wiele emocji i adrenaliny podczas gry.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.