Hanabi - gra karciana -  | okładka

Hanabi - gra karciana

EAN: 3760052141423
Cena katalogowa: 44,95 zł

44,95 zł 39,19 zł

Produkt niedostępny

Opis

Grając w Hanabi, wraz z innymi graczami macie wspólny cel, musicie zatem współpracować i tworzyć zgrany zespół. Od teraz wcielicie się w rolę gapowatych właścicieli fabryk produkujących fajerwerki. Na pokazie sztucznych ogni, bezmyślnie pomieszaliście prochy, lonty i rakiety… A za chwilę pokaz! Musicie zjednoczyć siły, aby uniknąć katastrofy. Od teraz waszym zadaniem jest złożyć 5 fajerwerków (1 biały, 1 czerwony, 1 niebieski, 1 żółty, 1 zielony), co możliwe jest jedynie poprzez ułożenie sekwencji liczb od 1 do 5, w tym samym kolorze.
Na pierwszy rzut oka brzmi banalnie, prawda? Niestety.. gra polega na tym, że to pozostali gracze widzą twoje karty, nie Ty! Aby ocalić pokaz musisz pomagać innym graczom, udzielając jak najbardziej pomocnych wskazówek, co do tego jakie kolory i wartości mają posiadane przez nich karty (fajerwerki).


Doskonała zabawa gwarantowana

Liczba graczy: 2-5 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 25

Zawartość pudełka:
55 kart Hanabi (fajerwerków)
5 karty zasad
8 niebieskich znaczników
3 czerwone znaczniki

Galeria

Zasady gry

Facebook wydawnictwa Rebel

Instagram wydawnictwa Rebel

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Top 10 w mojej kolekcji

2019-07-30
Byłam bardzo zaskoczona, ponieważ to pierwsza gra karciana, gdzie to moi przeciwnicy widzą moje karty, a nie ja i właściwie pozostali gracze są moimi sojusznikami, razem musimy ocalić „pokaz fajerwerków" . Musimy podejmować strategiczne decyzje, które wpłyną na naszą ogólną sytuację, wymaga główkowania i zaangażowania. Dla mnie rewelacja.

Warta zakupu

2019-07-30
Idealna gra kooperacyjna. Spełniła wszystkie moje oczekiwania co do tego typu gier, ponadto jest bardzo kompaktowa, a pudełko solidne, zatem przetrwa niejedną podróż. Naprawdę można się w nią zaangażować, dzięki podróż pociągiem minie w mgnieniu oka. Idealna na wakacyjne podróże i wieczorne spotkania ze znajomymi.

pozytywnie

2019-07-30
Gra nie należy do najłatwiejszych, musisz mieć rewelacyjną pamięć, żeby zapamiętać to jaką wskazówkę dotyczącą danej karty (której nie widzisz) podpowiedzieli Ci pozostali gracze. Co więcej gra wymaga od Ciebie strategicznego myślenia, co do tego jaki jeden z 3 ruchów wykonać, aby cała drużyna miała szansę na wygraną (ograniczona liczba podpowiedzi). Ogólnie oceniam pozytywnie tą gre, często do niej wracam wraz ze znajomymi.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.